Löwenu i Picku minimalne pobjede protiv Barcelone i Kielcea, Vardar slavio u Montpellieru

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.09.2015.

I dok je subota protekla u znaku nadmetanja u skupini A Lige prvaka, nedjeljni program činile su tri utakmice skupine B. Löwen i Pick bili su uspješni kao domaćini dok je Vardar iz Montpelliera otišao s punim plijenom...

Rhein-Neckar Löwen - Barcelona 22:21 (10:9)

S najviše pozornosti u ovom trostrukom nedjeljnom programu Lige prvaka pratila se utakmica između Rhein-Neckar Löwena i Barcelone. Unatoč večerašnjoj minimalnoj pobjedi njemački sastav nalazi se tek na četvrtoj poziciji skupine B, a kao posljedica utakmice s malo pogodaka. Na veliko iznenađenje skupinu nakon prvog kola predvodi debitant Kristianstad, a slijede ga Vardar i Pick koji su slavili ovog popodneva.

Velika borba očekivala se od ova dva protivnika i baš prema istim tim očekivanjima neizvjestan finiš nije se mogao izbjeći. U posljednju minutu i pol Lavovi su ušli s kapitalom od dva pogotka prednosti, 20-tak sekundi prije kraja Tomas pogađa za Barcelonino primicanje na gol razlike, ali jednako tako s nedostatkom vremena za napad na bod. Nikolaj Jacobsen svakako može biti zadovoljan i činjenicom da je njegova momčad Barcelonu svladala uz tek jedno isključenje, no sa stopostotnom realizacijom s linije sedam metara.

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno kako će ovo biti utakmica s malim brojem postignutih pogodaka, ali i bez većih, izraženih odvajanja. Po nekoliko puta tijekom prvog dijela oba su sastava bila u laganom vodstvu da bi se na predah otišlo pri +1 domaćina.

U nastavku prvi pogodak pada nakon punih pet minuta igre, prednost Löwena na 11:9 povisilo je njegovo lijevo krilo Uwe Gensheimer, a upravo je s te pozicije na goste i bio najveći pritisak te je Gensheimer šest put svoje ime upisivao u listu strijelaca. Groetzki pak u 44. minuti domaćina diže na 16:13, no gosti ekspresno odgovaraju preko Sarmienta, Sorhaindoa i Entrerriosa za novi egal, odnosno 16:16.

Šesterostruki strijelac osim Gensheimera kod Lavova bio je i Lazarov na Barceloninoj strani, Löwenov Schmid postigao je jedan manje zgoditak dok su po četiri zabili domaći Groetzki i Gudjon Valur Sigurdsson kao drugi najuspješniji šuter gostiju na ovom susretu.

Montpellier - Vardar Skopje 25:30 (12:9)

Tradicionalno slabo startali su francuski predstavnici i u ovogodišnju Ligu prvaka. Nakon subotnjeg poraza PSG-a ništa uspješniji nije bio niti Montpellier koji je pred vlastitim navijačima dočekao rukometaše Vardara. Unatoč minusu od tri pogotka na poluvremenu gosti iz Skopja na kraju su slavili s pet razlike postigavši u drugih pola sata igre čak 21 zgoditak.

Najviše problema domaćem sastavu zadali su Jorge Maqueda i Timur Dibirov, obojica strijelci šest pogodaka, no potonji je za ovaj učinak trebao 12 udaraca prema domaćem golu. Najraspoloženiji od hrvatskih internacionalaca u makedonskoj momčadi bio je Igor Karačić s dva gola, jedan manje postigao je Luka Cindrić dok je Blaženko Lacković susret završio s 0/2 učinkom.

S druge strane, gotovo poslovično najistaknutiji bio je Dragan Gajić, ove nedjelje strijelac osam zgoditaka. No ostatak momčadi nije ga uspio pratiti, što je i jedan od razloga zbog kojeg Montpellier u novu europsku sezonu ulazi s porazom. Guigou i Mačkovšek zajedno su precizni bili šest puta.

Prva opipljivija prednost pripala je domaćem sastavu, Montpellier je vodstvo kroz početnih devet minuta izgradio do 4:1, a i ostatak prve polovice dvoboja protekao je u sličnom scenariju. Gosti su u tih 30 minuta postigli devet pogodaka za zaostatak od tri razlike koji su na samom startu nastavka ne samo dostigli već i prestigli. Preokret s 9:12 na 14:13 kreirali su redom Dibirov, Brumen, Marsenić, Toskić te još jednom Dibirov.

Blizu ulaska u posljednjih 15 minuta Vardar se odlijepio na 20:15 no tada Montpellier uzvraća sa svojom 4:0 serijom, u strijelce su se u periodu između 45. i 47. minute upisivali Guigou, Borges i Gajić s dva uzastopna gola, a nakon nekoliko minuta igre pogodak za pogodak, u 57. gosti stižu do 27:24 i rješavaju pitanje pobjednika. Do kraja je francuski sastav postigao tek jedan zgoditak, u odnosu na tri brza Vardarova.

Pick Szeged - Vive Tauron Kielce 31:30 (17:14)

Baš kao u Mannheimu i susretu u Szegedu okončan je na stranu domaćina zahvaljujući tek jednom pogotku. I to nakon što se rukometaši Picka u zadnjih pet minuta opuštaju zadovoljni 31:26 vodstvom što ih je u konačnici moglo skupo koštati.

Kielce je tako stao nadomak osvajanju boda; u tim posljednjim minutama put do domaće mreže pronalazili su dva puta Aguinagalde, inače najbolji kod gostiju sa šest golova, te Buntić i Štrlek. Uzbudljivu završnicu obilježilo je i isključenje Dos Santosa te promašaj Bieleckog sa zvukom sirene.

Gosti su bolji protivnik bili i tijekom prvih 10-ak minuta no Pick u svega tri minute stiže od negativnih 4:6 do +1 te tu prednost do 23. minute diže na 13:9. Po povratku na parket rezultat se za domaćina nastavio kretati u željenom smjeru i sve tako do samog opisanog finiša. U 41. mađarski je sastav stigao do 25:20 i činilo se tada da sigurno grabi prema mirnoj završnici da bi na kraju uz mnogo muke sačuvao sva tri boda.

Udarna snaga pobjedničkog sastava bio je Dean Bombač s 11 postignutih zgoditaka, daleko najviše na obje strane terena. Pet su puta precizni bili Kallman kod domaćina te Jurecki u dresu poljskog sastava. Alen Blažević u ovo slavlje nije ugradio niti jedan zgoditak, tek je jednom zaradio isključenje dok su se na drugoj strani Buntić i Štrlek u strijelce upisivali svaki po četiri puta, a hrvatski je učinak za dva gola pojačao i Čupić.