Rudež pomogao Minnesoti u pobjedi protiv Raptorsa, 11 poena Bogdanovića

Branimir Korać • četvrtak, 15.10.2015.

Noćas su odigrana četiri predsezonska susreta u NBA ligi, a u akciji su bili Damjan Rudež i Bojan Bogdanović. Rudež je upisao pobjedu s Wolvesima, a Bogdanović poraz s Netsima...

Chicago Bullsi odigrali su još jednu utakmicu bez Derricka Rosea i upisali su treći predsezonski poraz. Ovaj put svladao ih je Detroit koji je slavio sa 114:91. Rose je uoči susreta dobio zeleno svjetlo za početak rada odvojeno od momčadi, narednih nekoliko dana zasebno će trenirati, a onda će se uključiti u rad s kontaktom.

U susretu protiv Detroita najistaknutiji bio je E'Twaun Moore sa 16 poena (8/15) dok je Aaron Brooks dodao 13 poena (5/11). Na drugoj strani Reggie Jackson ubacio je 20 poena (7/15), Marcus Morris 17 (7/11), a Andre Drummond uobičajeno je bio na double-double učinku s 14 poena (7/11) i deset skokova.

Minnesota je bila bolja od Toronta 89:87, a Damjan Rudež odigrao je rolu u ovoj pobjedi. Rudež je ubacivao važne poene u preokretu Timberwolvesa u zadnjoj četvrtini i tako pomogao svojoj momčadi. U seriji 7:0 za preokret na 82:79 ubacio je četiri poena uz asistenciju LaVineu za tricu, a za 22 minute ubacio je sedam poena (1/1 za dva, 1/2 za tri) uz dvije asistencije.

Gorgui Dieng kod pobjednika ubacio je 14 poena (6/9), a Tayshaun Prince 13 poena (5/6). Kod Toronta po 11 poena upisali su James Johnson (5/8) i Delon Wright (5/6).

Boston Celticsi vratili su se iz Europe i odigrali prvu pripremnu utakmicu na američkom tlu. Gostovali su kod Brooklyna i upisali pobjedu 109:105, lakše nego rezultat pokazuje. Imali su 15 poena prednosti tri minute prije kraja i Netsi su samo ublažili zaostatak.

U pobjedničkim redovima Amir Johnson ubacio je 19 poena (8/13) uz šest skokova, a Isaiah Thomas dodao je 17 poena (6/10) i devet asistencija. Kod Netsa Thaddeus Young ubacio je 19 poena (9/17) uz osam skokova, Brook Lopez 12 poena (2/6) uz pet skokova, a Bojan Bogdanović za 22 minute 11 poena (3/5 za dva, 1/5 za tri) uz četiri skoka i tri dodavanja.

San Antonio Spursi i dalje ne znaju za pobjedu u predsezoni. Protiv Hawksa igrali su bez LaMarcusa Aldridgea i Borisa Diawa i upisali su poraz 100:86. Hawkse su predvodili Jeff Teague s 19 poena (5/8) i pet skokova te s po 13 poena Paul Millsap (6/9, devet skokova) i Kyle Korver (4/9). Kod Spursa Kawhi Leonard ubacio je 20 poena (6/16) i uhvatio osam skokova.