Loše šutersko izdanje Cedeviti u Morači donijelo drugi regionalni poraz

Davor Kovačević • subota, 17.10.2015.

S vrlo slabim šutom Cedevita nije mogla izbjeći drugi poraz u ABA ligi. Iako ni Budućnost nije briljirala, pogađala je kada je to trebalo.

Ugodno se bilo nakon točno 177 dana košarkašima Cedevite vratiti u Moraču s kojom ih još uvijek vežu svježa i lijepa sjećanja izborene Eurolige, no šest mjeseci kasnije definitivno neće biti pjesme u autobusu za Zagreb. Jer hrvatski prvak je nakon poraza na Kreti, odakle je odmah produžio za Podgoricu, doživio i drugi uzastopni poraz, ujedno i drugi i u regionalnom natjecanju.

Budućnost je na neki način priskrbila sebi malu zadovoljštinu za taj travanjski poraz. Na Zagrepčanima su još bili vidljivi tragovi utakmice Olympiakosom, voljni moment nije bio sporan, no sve drugo bilo je. Od ispodprosječnog šuta, bilo to iz igre (24/70) ili s linije slobodnih bacanja (14/24), do premalo raspoloženih igrača koji su bili spremni uhvatiti se ukoštac s daleko energičnijim domaćinima.

Od kojih je Cedevita na parketu bolje izgledala tek prvih desetak minuta. Ravnopravno do polovice druge četvrtine, a sve dalje proteklo je u dominaciji Podgoričana. Obrana je dotad bila najveći zalog Cedevitina optimizma da se može nešto uzeti u Podgorici, ali napad je bio taj koji je kočio.

Dovoljno je reći da su igrači hrvatskog prvaka prvu tricu pogodili tek iz 13. (!) pokušaja. Zbilo se to u 27. minuti zahvaljujući Pullenu koji je vratio svoju momčad na jednoznamenkasti zaostatak nakon što je Budućnost imala i najvećih 45:33.

Upravo je do te prednosti domaćin stigao napravivši ono što nikako nije uspijevalo Cedeviti. Povezati dva-tri uspješna napada. Kada bi to Mršićevi igrači čak i uspjeli, sjevnuo bi odgovor Budućnosti u vidu trice koja ih nije ništa puno bolje služila od Cedevite, ali jest onda kada je to trebalo da se umire gosti kod kojih su tek Gordić (14) i Bilan (11) bili dvoznamenkasti, dok su kod Budućnosti do tog ostavarenja stigli Subotić (15), Cook (14), Dragićević (13), Šehović (11).