Mirjana Lučić-Baroni dobro otvorila nastup u Luksemburgu, na početku turnira svladala Njemicu Witthöft

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.10.2015.

Mirjana Lučić-Baroni otvorila je nastup na WTA turniru u Luksemburgu pobjedom protiv Njemice Carine Witthöft. Lučić-Baroni uzela je pobjedu u dva seta sa 6:4, 7:6...

20-godišnja Njemica, 63. igračica svijeta Carina Witthöft upisala je poraz u susretu protiv Mirjane Lučić-Baroni koja je odigrala još jedan dobar meč i prošla dalje.

Lučić-Baroni u posljednjih mjesec dana podigla je formu, a pokazala je to i u susretu s visoko rangiranim igračicama na turnirima u Wuhanu, Pekingu i Linzu.

U Luksemburgu je za prvu protivnicu imala Njemicu koja dolazi, mladu igračicu koja se ove sezone probila na WTA Touru, no Lučić-Baroni je ipak na kraju slavila.

Witthöft je u meč ušla s 3:0, no nakon toga Lučić-Baroni nanizala je čak pet gemova, potpuno okrenula set i uz realiziranu drugu set loptu dobila prvi set sa 6:4.

U drugom setu u dva navrata hrvatska igračica imala je break prednosti, servirala je za meč kod 5:4, ali Njemica se izvukla i odve set u 13. igru. Tamo je Lučić-Baroni završila posao serijom 5:0 koja joj je donijela prolaz u drugo kolo.

U drugom kolu igrat će protiv bolje iz meča Sare Errani i kvalifikantice.