Borna Ćorić neočekivano poražen na otvaranju turnira u Moskvi

Branimir Korać • utorak, 20.10.2015.

Borna Ćorić nije uspio izboriti prolaz u drugo kolo ATP turnira u Moskvi. Iako je ušao kao favorit u dvoboj protiv Evgenija Donskoja, ubilježio je poraz u dva seta...

Rus s pozivnicom Evgeni Donskoj iznenadio je Bornu Ćorića na početku turnira u Moskvi. Glatkih 6:4, 6:4 za Donskoja za nešto manje od sat i pol.

Donskoj nema većih uspjeha na ATP Touru, solidne rezultate ostvaruje na Challengerima gdje je ove godine tri puta bio u finalu te osvojio Segoviju finalnom pobjedom protiv Marca Chiudinellija.

S druge strane poznato nam je kako se kreće karijera Borne Ćorića i s pravom se očekivala pobjeda hrvatskog tenisača.

Ćorić je meč otvorio vodstvom 2:0, ali to je bilo u biti sve. Nakon toga je Donskoj nanizao četiri gema, preokrenuo set i bez većih problema uzeo prvi set sa 6:4.

U drugom setu obojica igrača čvrsto su držali svoj početni udarac, sve do završnice kada kod 4:4 Ćorić pada, Donskoj dolazi do 0:40 i ne propušta takvu priliku.

Rus na kraju slavi s dva puta po 6:4 i prolazi u drugo kolo gdje ga čeka dvoboj protiv pobjednika meča između Maleka Jazirija i Ričardasa Berankisa.