Cedevita drugim porazom dodatno umanjila šanse za drugi krug Eurolige

Davor Kovačević • četvrtak, 22.10.2015.

Za razliku od prošlogodišnjeg dolaska u Zagreb, Limoges je ovaj put uzeo ponuđeno. Cedevita je upisala drugi poraz u Euroligi s 80:84.

Cedevita - Limoges 80:84 (19:27, 13:17, 22:15, 26:25)

2. kolo Eurolige, skupina B
ZAGREB – Dom Dražena Petrovića, Gledatelja: 2600
Suci: Perez Perez (Španjolska), Foufis (Grčka), Zaščuk (Ukrajina)

Cedevita: Zubčić 3, Pullen 20, White 17, Pilepić 3, Babić 9, Musa, Žganec 4, Bilan 19, Gordić 2, Arapović 2
Trener: Veljko Mršić

Limoges: Schaffartzik 12, Culpepper 8, Wojciechowski, Daniels 14, Gatens, Westermann 15, Payne 3, Boungou-Colo 15, Traore 10, Zerbo 7, Diallo

Izgubljene lopte: Cedevita 17, Limoges 15

Već nakon druge odigrane utakmice šanse Cedevite za željeni Top 16 Eurolige izgledaju – minimalne. Iako do kraja predstoji još velikih osam takmica u kojima se da popraviti šteta, ono što je Cedevita napravila protiv Limogesa izgleda nepopravljivo. Poraz od ekipe protiv koje je Cedevita jedino u svojoj skupini mogla reći da je favorit na vlastitom parketu košta previše.

U suprotnom bi hrvatski prvak morao prozvesti mnogo čuda poput prošlogodišnjeg u Tel-Avivu, a za takvo što trenutno ne izgleda sposobnim. Limoges je uzeo ponuđeno u Domu Dražena Petrovića i to prvenstveno zahvaljujući poroznoj Cedevitinoj obrani i svom šutu za tri poena.

On je nakon prvih pet minuta bio na pet pogođenih iz pet pokušaja. Tri od tri Westermann i dva od dva Daniels koji je u osam minuta izbrojao već 12 poena. Ni Cedevita nije zaostajala napadački, do sedme minute nije realizirala tek dva šuta, ali je svejedno bila na šest koševa minusa (15:21).

Do kraja poluvremena i na najvećih -12 (32:44). Kako obrana nije bila u stanju držati Cedevitu u egalu, prestao je to raditi i napad koji je vrlo rijetko u dva vezana navrata bio plodonosan. Dok nije stvari preuzeo Pullen čijom je serijom od osam uzastopnih poena na koje se nadovezao i Babić domaćin u dvije minute treće četvrtine oživio utakmicu.

Bez obzira na tu dionicu, Zagrepčani nikako nisu mogli doći do statusa lovine. Kada bi se tomu približili, Limoges se uvijek mogao osloniti na svoje najjače oružje, na tricu koje je gađao u serijama. Ponajveći značaj od svih 12 imale su one Schaffartzikove u razmaku od jedne minute. Cedevita se nakon dugo vremena približila na minimalan zaostatak (70:71), da bi Nijemac svojoj momčadi donio nešto više komfora.

I nakon svega što su gosti ispogađali, Cedevita je nekako uspjela povesti, tek treći put na utakmici. Ponovno zahvaljujući Pullenu 78:77, ali trajalo je tek 20-ak sekundi kada je Boungou-Colo skočio u napadu. Isti je igrač kaznio Babićev otvoreni promašaj za tricu slobodnim bacanjima, a kada je Westermann jednim promašajem 12 sekundi prije isteka kod Limogesovih 82:80 dao domaćinima priliku da eventualnom tricom isprate sirenu, Zubčić je već u drugoj sekundi napada uzeo nerezonsku tricu koja jednostavno nije bila predodređena da uđe. Kao ni cijela Cedevita da izvuče utakmicu na svoju stranu.