Dobar nastup Ukića nije pomogao Vareseu, poraz upisao i Šakić s Lukoilom

Branimir Korać • srijeda, 28.10.2015.

U susretima prvog kola FIBA Eurokupa dobre nastupe upisali su Roko Ukić i Željko Šakić, no njihove momčadi su unatoč tome upisale poraze...

U ranom terminu prvi susret dana odigrali su Enisej i Lukoil. Rusi su tek u završnici uspjeli osigurati pobjedu, s uvjerljivih 26:15 dobili su zadnju dionicu i tako napravili preokret. Lukoil se do tada odlično držao, imao sjajan uklazak u utakmicu gdje je i stvorio prednost, ali u završnici nije izdržao. U redovima poraženih hrvatski reprezentativac Željko Šakić za 31 minutu ubacio je 16 poena (5/12) uz šest skokova. Bivši igrač Splita Filip Videnov također je bio na 16 poena (5/11). Kod domaćina Pavel Spiridonov ubacio je 15 poena (6/8), a Tony Taylor 14 poena (5/7).

Uvjerljivu pobjedu upisao je Gaziantep koji je ugostio slovački Inter i glatko slavio 89:72. Očekivan rasplet dvoboja između momčadi dosta različite po kvaliteti i Turci nisu dozvolili iznenađenje. Jawad Williams predvodio je Gaziantep s 22 poena (8/10, 6/8 za tricu) i devet skokova, Earl Calloway dodao je 18 poena (8/15) uz po pet skokova i asistencija dok je Tomislav Ružić dodao za šest minuta dva poena (1/2). Kod Intera Radoslav Rančik ubacio je 26 poena (7/15) uz šest skokova, Tomas Mrvis dodao je 12 poena (4/6), a Saša Janković za 25 minuta upisao je tri poena (1/1 za dva, 0/1 za tri).

Krka je u Novom Mestu upisala pobjedu protiv Porta 70:62. Tricaška serija Kastratija i Katnića odvela je Krku do plus 12 u drugoj dionici i nakon toga gosti više nisu uspjeli zaprijetiti. Kastrati je susret završio s 15 poena (5/9, trica 5/7), Ive Ivanov za 24 minute ubacio je deset poena (2/3 za dva, 0/2 za tri) i uhvatio šest skokova dok je Jure Lalić za 16 minuta ubacio osam poena (4/6 za dva) uz tri skoka. Kod gostiju Pedro Bastos ubilježio je 18 poena (6/11).

Mađarski Falco odnio je pobjedu iz Švedske gdje je svladao domaći Sodertalje sa 62:54. Bio je to dvoboj i hrvatskih igrača, u domaćim redovima nastupa Toni Bizaca, a za goste Dino Butorac. Bizaca je za 28 minuta ubacio 11 poena (4/15), a Butorac za 30 minuta dva poena (1/7) uz sedam skokova.

Varese bilježi vrlo loš ulazak u sezonu, a porazima u prvenstvu priključio je i ovaj u Fibinom natjecanju. Oostende je odnio pobjedu iz Italije 83:79 unatoč vrlo dobrom nastupu Roka Lenija Ukića koji je susret završio s 21 poenom (4/5 za dva, 4/7 za tri).

FIBA Europe Cup:
Enisej - Lukoil 75:68 (Pavel Spiridonov 15 / Željko Šakić 16p, 6sk)
Turk Telekom - Kumanovo 93:71 (Boris Savović 22p, 5sk / Aleksandar Kostoski 17p)
Gaziantep - Inter Bratislava 89:72 (Jawad Williams 22p, 9sk / Radoslav Rančik 26p, 6sk)
Himik - Etha 88:52 (Vjačeslav Petrov 16p, 10sk / Robert Golden 13p, 5sk)
Kalev/Cramo - Maccabi Rishon 81:92 (Oscar Boone 18p, 8sk / Charles Wright 25p)
Kataja - Rilski Sportist 92:76 (Travis Simpson 26p / Anthony Gugino 21p, 17sk)
KTP Basket - Rosa Radom 76:97 (Markus Molenius 19p / Calvin Harris 25p, 6sk)
Bakken Bears - Hibernia 96:60 (Darko Jukić 19p, 6sk / Colin O'Reailly 13p, 9sk)
Krka - Porto 70:62 (Erjon Kastrati 15p / Pedro Bastos 18p)
Turow - Pieno 90:80 (Cameron Tatum 23p / Andrij Agafonov 21p, 11sk)
Gussing - Chalon 75:99 (Jerrell Wright 23p, 8sk / Justin Brownlee 21p, 7sk)
Sodertalje - Szombathely 54:62 (Dino Pita 20p, 7sk / Cameron Rundles 20p, 5as)
Tajfun Šentjur - Nymburk 56:70 (Sandi Čebular 13p / Chasson Randle 21p, 7sk)