Westbrook i Durant kombinirano zabili 91, branitelji naslova prošetali kroz Houston

Nikola Raič • subota, 31.10.2015.

Sinoć smo na NBA parketima gledali 14 utakmica. Najzanimljivija je bila ona u Orlandu u kojoj je Oklahoma nakon dva produžetka odnijela pobjedu…

Orlando Magic – Oklahoma Thunder 136:139**

U Orlandu smo gledali utakmicu koja će i do kraja sezone sigurno ostati među najzanimljivijima. Dva produžetka, tri sjajne individualne predstave i napete završnice. Orlando je imao sve u svojim rukama i prednost od 18 razlike nakon tri četvrtine, ali je sve ispustio te upisao drugi ovosezonski poraz.

Pet minuta do kraja regularnog dijela Orlando je imao čak 10 poena prednosti, no sve je to nestalo pod naletom Thundera. Povratak je zaključio Kevin Durant, tricom 15 sekundi do kraja za 114:114. Napad Orlanda imao je odgovor, Oladipo zabija tricu 4 sekunde do kraja i približava Orlando pobjedi, ali onda smo vidjeli magiju Westbrooka - trica s gotovo pola terena za produžetak.

U produžetku nastavljamo gledati odličnu košarku, Westbrook niže poen za poenom, ali s druge strane Oladipo ponovno ima odgovor. U jednoj od svojih najboljih utakmica u karijeri Oladipo pogađa tešku tricu s istekom vremena za drugi produžetak.

U drugom produžetku glavnu ulogu preuzima Durant na oba kraja terena. Nakon što je upisao nekoliko koševa zaredom, sjajno blokira Fourniera i zaključuje utakmicu.

Durant je na kraju zabio 43 poena (15/30) i uhvatio 12 lopti, Westbrook je zabio 48 (17/36), uhvatio 11 lopti i upisao osam asistencija. Kod domaćina triple double fenomenalnog Oladipa 21 poen (8/27), 13 skokova i 10 asistencija. Mario Hezonja igrao je 14 minuta u svojoj drugoj NBA utakmici, zabio je jednu od tri ispaljene trice.

Cleveland Cavaliers – Miami Heat 102:92

LeBron James nije imao milosti prema svojim bivšim suigračima, uz veliku pomoć Kevina Lovea, Cleveland je upisao drugu pobjedu u sezoni. Cleveland je imao kontrolu nad cijelom utakmicom od samog početka do konačnog prijeloma početkom četvrte četvrtine kada su se odvojili na 15 razlike.

LeBron je upisao 29 poena (13/19) u pet skokova i četiri asistencije, a Kevin Love se pridružio s 24 poena (6/15), 14 skokova i pet uspješnih dodavanja. Kod gostiju gledali smo dobru predstavu Wadea 25 poena (8/15), ali i sedam izgubljenih lopti.

Detroit Pistons – Chicago Bulls 98:94*

U Detroitu smo gledali produžetak, nakon kojeg kao pobjednici odlaze domaćini. Bullsima je ovo bio prvi poraz u sezoni, dok Pistonsi ostaju neporaženi.

Izjednačenu utakmicu gledali smo cijeli regularni dio. Pistonse su u igri držali Morris, Drummond i Jackson, dok su s druge strane Bullse vukli Gasol, Butler i Mirotić. Odlučujući šut za pobjedu imao je Rose, ali je promašio cijeli obruč. U produžetku Pistonsi brzo odlaze na pet razlike, prednost koju su očuvali i do kraja.

Drummond je peti put u karijeri ostvario učinak od 20 poena (8/19) i 20 skokova, Morris je dodao 26 poena uz sjajnih 10 od 15 ubačenih lopti, a Reggie Jackson je uspješno dirigirao napadom 22 poena (9/24) i po sedam skokova i asistencija. Bullsima nisu bili dovoljni Butler s 23 poena (5/19) i 11 skokova te Gasol sa 16 poena (7/14), 12 skokova i tri blokade.

Houston Rockets – Golden State Warriors 92:112

Dvoboj dvaju kandidata za naslov i direktan dvoboj dva kandidata za MVP-a sezone uvjerljivo je otišao na stranu branitelja. Warriorsi predvođeni briljantnim Curryem u potpunosti su razmontirali Rocketse i Hardena.

Houston je držao priključak jednu četvrtinu, ali onda je sve otišlo na stranu Warriorsa. Odlična obrana donosi im nedostižnu prednost od 13 razlike na poluvremenu koja je rasla do konačnih 20, a svih 13 Warriorsa upisali su se u listu strijelaca.

Curry je zabio 25 poena (9/15, 4/9 za tri) sedam skokova i šest asistencija, a sebi svojstvenu all around večer imao je Green s devet poena (3/8) sedam skokova, sedam asistencija i dvije ukradene lopte. Kod Rocketsa se istaknuo novak Harrel sa 17 poena (7/9).

Sinoć su na rasporedu bile i utakmice druga dva naša igrača, ali je samo Bogdanović izašao na teren. Bojan je u porazu od Spursa igrao 20 minuta i upisao šest poena (3/6) i četiri skoka. Damjan Rudež nije ulazio u igru u drugoj ovosezonskoj pobjedi Minnesote. Rezultati:

Orlando Magic – Oklahoma City Thunder 136:139** (Oladipo 21p, 13sk, 10a / Westbrook 48p, 11sk, 8a)

Cleveland Cavaliers – Miami Heat 102:92 (Love 24p, 14s, 5a / Wade 25p, 4s, 3a)

Philadelphia 76ers – Utah Jazz 71:99 (Grant 12p, 5sk / Favors 20p, 12sk, 3ul, 2blk)

Boston Celtics – Toronto Raptors 103:113 (Thomas 25p, 7a / DeRozan 23p, 7s, 6a)

Detroit Pistons – Chicago Bulls 98:94* (Drummond 20p, 20sk / Gasol 16p, 12s, 3blk)

Atlanta Hawks – Charlotte Hornets 97:94 (Millsap 18p, 10s, 4a / Williams 13p, 12s)

Milwaukee Bucks – Washington Wizards 113:118 (Antetokounmpo 27p, 9s / Wall 19p, 10a)

San Antonio Spurs – Brooklyn Nets 102:75 (Aldrdige 10p, 11s / Lopez 17p)

Denver Nuggets – Minnesota Timberwolves 78:95 (Faried 9p, 15sk / Towns 28p, 14s, 4blk)

Houston Rockets – Golden State Warriors 92:112 (Harrel 17p / Curry 25p, 7sk, 6a)

Sacramento Kings – Los Angeles Lakers 132:114 (Rondo 21p, 8a / Clarkson 22p)

Phoenix Suns – Portland Trail Blazers 110:92 (Knight 18p / Lillard 24p, 6a)