Zadar upisao i treću pobjedu u nizu, nakon Cedevite svladana i Union Olimpija

Branimir Korać • subota, 31.10.2015.

Košarkaši Zadra stigli su do treće pobjede zaredom. Prvo su u Zagrebu iznenadili Cedevitu, a sada su na Višnjiku bili bolji i od Union Olimpije sa 67:56...

Nakon serije poraza, Zadar ulazi u seriju pobjeda. Ona je nastavljena u Domu sportova, a na Višnjiku gdje je gostovala Union Olimpija koju su Zadrani svladali sa 67:56.

Zadrani su se nadali da mogu ponoviti igru iz Zagreba, uspjeli su biti na visokoj razini u obrambenoj fazi, napad je malo štekao, ali unatoč tome zaslužili su pobjedu.

Kontrolu nad susretom Zadar je preuzeo polovicom prve četvrtine kada je proradila obrana, domaćin napravio seriju 12:3, preuzeo vodstvo i kraj prve četvrtine dočekao s prednosti 16:12.

Ubačajima Borisa Baraća na početku druge četvrtine Zadar je po prvi put došao nadomak dvoznamenkaste prednosti, poveo je 20:12, a prvi puta dvoznamenkastu prednost dosegnuo je krajem prvog poluvremena kada je uz Coseyjevih 2+1 poveo 36:25.

Na odmor se otišlo s vodstvom Zadra 38:27 i u sličnom ritmu nastavilo se i u drugom poluvremenu. Union Olimpija nikako nije mogla smanjiti zaostatak, konstantno je bila na rubu dvoznamenkastog zaostatka i što je utakmica više odmicala, to su nade u preokret Ljubljančanima bile sve manje.

Četiri minute prije kraja Union Olimpija je uspjela smanjiti na 61:52, no odmah su odgovorili Ramljak i Cosey te vratili Zadar na plus 13 i definitivno zaključili utakmicu.

Zadrane su u ovom susretu predvodili Glenn Cosey sa 16 poena (4/6 za dva, 1/5 za tri) uz šest skokova i Boris Barać s deset poena (3/3 za dva, 1/2 za tri). Kod Union Olimpije Ronalds Zakis ubacio je 11 poena (4/9) uz šest skokova.