Laboral bolji od Efesa nakon produžetka; Real okrenuo Bayern

Nikola Raič • četvrtak, 05.11.2015.

U večerašnjim utakmicama Eurolige gledali smo dvije napete završnica iz kojih kao pobjednici odlaze Laboral i Real te uvjerljivu pobjedu Olympiakosa protiv Limogesa…

Laboral Kutxa – Anadolu Efes 92:90*

Dvoboj Perasovića i Šarića otišao je na stranu bivšeg trenera reprezentacije. Nakon velike borbe i produžetka, Laboral je upisao vrijednu pobjedu.

U prvom poluvremenu gledali smo čvrste obrane na oba kraja terena. Iako je stalno bio u prednosti Efes se nije uspio znatno odvojiti od domaćina. Posebno neefikasnu košarku gledali smo u drugoj četvrtini koja završava 15:12 za goste iz Istanbula, koji na odmor odlaze s prednošću od pet razlike.

U drugom dijelu momčadi su se konačno raspucale i gledamo puno bolju košarku. Efes se u jednom dijelu odmaknuo i na dvoznamenkastu razliku, ali Laboral se uspješno vraća te u posljednju četvrtinu ulazi s podnošljivih minus pet. Laboral nastavlja dobru igru s kraja treće četvrtine i umalo okreće utakmicu u svoju korist. Ipak, gostima se ukazao Derick Brown koji s istekom vremena postiže koš za produžetak.

U produžetku smo gledali napetu utakmicu koju su domaćini slomili nakon tri minute igre i odvojili se na pet razlike te nisu dozvolili da se ta prednost istopi do kraja utakmice.

Bourousis je odigrao fenomenalnu utakmicu i istaknuo kandidaturu za MVP-a kola. 18 poena (5/10), 11 skokova, dvije blokade za ukupnu valorizaciju 29. Veliku pomoć Bourousis imao je Mikeu Jamesu koji je zabio 16 poena (6/13). Kod gostiju Heurtel je igrao odlično, zabio je 26 poena (8/17) i podijelio šest asistencija. Naš Dario Šarić igrao je 20 minuta, postigao je šest poena (3/6) te uhvatio sedam skokova.

Olympiakos – Limoges 75:49

Olympiakos je očekivano upisao treću pobjedu u ovogodišnjem natjecanju. Iako su gosti držali priključak prve dvije četvrtine, u drugom dijelu postigli su samo 20 poena. Olympiakos je u konačnici upisao visoku pobjedu 75:49.

Kao i u ranije opisanoj utakmici u prvom dijelu gledali smo festival promašaja. Obje momčadi šutirale su tek nešto više od 30% iz igre. Limoges je sigurno bolje prošao u tom mučenju te na odmor odlaze s minimalnom prednošću 29:28.

U drugom dijelu stvari ipak dolaze na svoje mjesto. Olympiakos treću četvrtinu dobiva s 10 razlike, dok su protivnika u potpunosti razbili u posljednjoj dionici igre. Domaćini su u posljednjoj četvrtini primili samo 7 poena. Najimpresivnija je bila sredina četvrtine kada su domaćini napravili seriju 16:0.

Kod domaćina se 10 igrača upisalo u listu strijelaca, a posebno su se istaknuli Patrick Young i Printezis. Young je zabio 13 poena (5/6) uz 10 skokova, a Printezits je dodao 15 poena (6/8) i šest skokova. Naravno, orkestrom Olympiakosa dirigirao je Spanoulis sa 10 asistencija. U sivilu gostiju jedini dvoznamenkasti je bio Culpepper s 10 poena (2/9).

Real Madrid – Bayern 101:99

Za razliku od prve dvije utakmice večerašnjeg rasporeda. Real i Bayern nisu imali problema s pogađanjem šuteva. Odakle god zamislite, Real i Bayern zabijaju za konačnih 101:99 u korist domaćina.

Real sjajno otvara utakmicu i prvu četvrtinu rješava u svoju korist s čak 33:20. Domaćini su u tom razdoblju ubacili pet trica. Gosti, istom mjerom, odgovaraju u drugoj dionici i dobivaju ju s 31:18. Bayern je šutirao preko 60% iz igre u tom razdoblju.

U drugom dijelu gledamo obratni raspored po četvrtinama. Treća pripada Bayernu, a posljednja Realu. Bayern je nastavio s odličnim šutiranjem, pet ubačenih trica iz šest pokušaja bili su dovoljni za odvajanje na najviše 11 razlike. Ipak, domaćini su imali odgovor na svaki Bayernov pokušaj bijega. U posljednjoj četvrtini Real je okrenuo utakmicu u svoju korist i nadoknadio osam poena minusa s kraja treće četvrtine.

Sjajnu završnicu gledali smo u Madridu, kao i utakmicu i nju su obilježile dalekometne bombe. Nakon što je Ayon pola minute prije kraja doveo Real na dva razlike prednosti, tricom odgovara Renfroe za minimalnu prednost Bayerna. Realu je ostalo 20 sekundi za posljednji napad, koji je tricom završio Carroll i osigurao pobjedu svom klubu. Najbolji igrač utakmice Reyes blokirao je posljednji pokušaj Renfroea.

Spomenuti Reyes odigrao je fantastičnu utakmicu, 20 poena (6/9) i 11 skokova. Odličan je bio i Rudy Fernandez s također 20 poena (6/9, od čega 5/6 za tricu) i šest skokova. Šest igrača Reala postiglo je minimalno jednu tricu. Isto toliko igrača Bayerna postiglo je barem jednu tricu, a posebno se istaknuo Đedović koji je zabio 22 poena (7/12, od čega 4/7 za tricu).