I Blazersi nadigrali Grizzliese, treći poraz u nizu Oklahome, Rudežu dvije minute

Branimir Korać • petak, 06.11.2015.

Pet susreta u NBA ligi odigrano je noćas, a Damjan Rudež na parketu je proveo dvije minute u domaćem porazu Minnesote protiv Miamija. Chicago je slavio protiv Oklahome, a Portland je nadigrao Memphisa....

Portland Trail Blazersi izazivali su najviše podjele u najavama sezone, nitko nije znao koliko ova momčad može, a sudeći prema početku sezone, na svoje dolaze oni koji su predviđali da će biti vrlo opasni. Četiri pobjede u prvih šest utakmica od kojih posljednja prilično uvjerljivo protiv momčadi koja ih je prošle sezone eliminirala iz doigravanja i praktički zaključila jednu eru Portlanda.

Susret je odlučen odličnim ulaskom Blazersa u drugo poluvrijeme, proradio je šut, a Damian Lillard bio je nezaustavljiv. U ključnoj seriji 28:9 u trećoj dionici ubacio je 14 poena i predvodio svoju momčad.

Susret je završio na 27 poena (9/18, trica 7/11) i pet asistencija, CJ McCollum dodao je 20 poena (7/18) i pet asistencija, a Al-Farouq Aminu 11 poena (4/11), deset skokova i pet asistencija. Kod Grizzliesa Courtney Lee upisao je 18 poena (6/10), a Zach Randolph 16 (8/12) uz deset skokova.

Jazzeri su odnijeli pobjedu s gostovanja kod Denvera iako je Derrick Favors preskočio drugo poluvrijeme zbog simptoma gripe, odradio je prvih 15 minuta i ostatak susreta odgledao s klupe. Domaćin srećom nije bio raspoložen i igrači Jazza mogli su to iskoristiti. Šut Denvera za tricu bio je skromnih 5/20, na drugoj strani Utah je ubacio 11 trica što je na kraju donijelo prevagu.

Najbolji kod gostiju bili su Gordon Hayward s 20 poena (7/13) te Trevor Booker s 13 poena (6/9) i devet skokova. Kod Nuggetsa Danilo Gallinari ubacio je 18 poena (6/12) uz pet skokova, a Will Barton 12 poena (3/7).

Charlotte Hornetsi prekinuli su seriju od čak 11 uzastopnih poraza u Dallasu. Na gostovanju kod Mavericksa slavili su sa 108:94 iskoristivši nadmoć na centarskim pozicijama gdje je Al Jefferson domaćinu stvarao ogromne probleme. Na njegovim krilima Hornetsi su se odvojili i u konačnici bez problema stigli do druge pobjede.

Jefferson je utakmicu završio s 31 poenom (15/18) i devet skokova, a odličnu podršku davao mu je Marvin Williams sa 17 poena (6/11) i 12 skokova. Kod poraženih Deron Williams bio je na 15 poena (6/10) uz pet asistencija, po 14 poena dodali su Dirk Nowitzki (4/12, šest skokova) i Zaza Pačulia (4/6, deset skokova).

Oklahoma City Thunder upisao je treći uzastopni poraz, ovaj put na gostovanju kod Chicaga. U zanimljivom dvoboju Bullsi su predvođeni Derrickom Roseom i Jimmyjem Butlerom odigrali odličnu utakmicu i zasluženo slavili.

U zanimljivom dvoboju Bullsi su u zadnjoj četvrtini ispustili deset poena viška da bi ipak Rose postigao deset poena u zadnjih tri i pol minute te podignuo svoju momčad i odveo ju do pobjede.

Utakmicu je završio s 29 poena (12/25), sedam asistencija i pet skokova, Jimmy Butler dodao je 26 poena (8/20), a Pau Gasol 11 poena (5/12) i deset skokova. Kod gostiju Kevin Durant bio je na 33 poena (13/29), šest skokova i pet asistencija, a Russell Westbrook stao je na 20 poena (7/18), deset asistencija i osam skokova.

Miami Heat odnio je pobjedu iz Minneapolisa, svladao je Minnesotu 96:84. Učinio je to bez Geralda Greena koji je primljen u bolnicu pod velom tajne i nije poznato što se konkretno dogodilo, a kao razloga navedena je jedino bolest bez ikakvih detalja. Sve što su iz Miamija poručili je da je sada situacija s Greenom bolja i da se nalazi u dobrom stanju, no nisu željeli komentirati o kakvoj je bolesti riječ dok američki mediji nagađaju o različitim mogućnostima.

U ovom susretu briljirao je Dwyane Wade koji nije pokazivao posljedice glavobolje od prije dva dana, a utakmicu je završio s 25 poena (11/19) i pet skokova. Goran Dragić dodao je 18 poena (7/12), a Chris Bosh 16 poena (5/11) i 12 skokova. Kod domaćina Damjan Rudež na terenu je proveo dvije minute, a po 14 poena ubacili su Shabazz Muhammad (5/10, šest skokova) i Kevin Martin (4/10).

Rezultati:
Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies 115:96 (Damian Lillard 27p, 5as / Courtney Lee 18p)
Denver Nuggets - Utah Jazz 84:96 (Danilo Gallinari 18p, 5sk / Gordon Hayward 20p)
Dallas Mavericks - Charlotte Hornets 94:108 (Deron Williams 15p, 5as / Al Jefferson 31p, 9sk)
Chicago Bulls - Oklahoma City Thunder 104:98 (Derrick Rose 29p, 7as, 5sk / Kevin Durant 33p, 6sk, 5as)
Minnesota Timberwolves - Miami Heat 84:96 (Shabazz Muhammad 14p, 6sk / Dwyane Wade 25p, 5sk)