Branimir Korać • subota, 07.11.2015.

Cibona je u devetom kolu ABA lige u gostima svladala novaka Sutjesku s 80:68. Cibose su u ovom susretu predvodili James Florence s 26 poena od čega pet trica te Ante Žižić s 21 poenom i osam skokova te stopostotnim šutom iz igre

Visok poraz od Antwerpa nije poremetio Cibonu koja je stigla do pobjede u Nikšiću i potvrdila kako je posljednjim dolascima znatno konkurentnija nego što je to bilo prije nekoliko kola. Protiv Sutjeske je odradila vrlo dobro posljednju četvrtinu i to je bilo dovoljno za pobjedu.

Sutjeska nije mogla Ciboni parirati u skoku, šuterski je bila znatno slabija, ali u utakmici ju je držao mali broj izgubljenih lopti dok je Cibona s druge strane dosta griješila. Domaćin je u 40. minuta imao samo tri izgubljene lopte, a Cibona čak 12 više i to je glavni razlog što su Nikšićani još sredinom zadnje četvrtine bili debelo u igri za pobjedu.

Najvećim dijelom susreta Cibona je imala prednost i održavala vodstvo, no šest minuta prije kraja Sutjeska je vodila 63:62 i imala napad za povećanje prednosti. Srećom Spasojević nije pogodio i Cibosi su krenuli u seriju koja je prelomila susret.

Raspoloženi James Florence i Ante Žižić predvodili su Cibonu u seriji 12:1, gosti su se tu posve odvojili i najbliže što je Sutjeska došla bilo je na minus šest, ali odmah u sljedećem napadu Jagodić Kuridža ubacio je tricu za smirivanje domaćina i rješavanje svih dvojbi.

James Florence susret je završio s 26 poena (4/8 za dva, 5/9 za tri) te po četiri skoka i asistencije, Ante Žižić dodao je 21 poen (10/10 za dva) i osam skokova, Marko Jagodić Kuridža 15 poena (5/8 za dva, 1/2 za tri) uz po pet skokova i asistencija, a Nebojša Joksimović dodao je deset poena (2/3 za dva, 1/5 za tri) uz šest skokova.

Kod Sutjeske Albijanić je ubacio 16 poena (8/13) uz šest skokova.