Branimir Korać • ponedjeljak, 09.11.2015.

Nedjeljni program u NBA ligi donio je nekoliko zanimljivih susreta, domaćini su bili uspješni, a jedino Portland nije uspio slaviti na svom parketu protiv Detroita...

Cleveland Cavaliersi svladali su na svom parketu Indiana Pacerse, LeBron James odigrao je još jednom ključnu ulogu i to unatoč ozljedi koju je zaradio dan ranije. Prije utakmice bio je na tretmanu, liječnička služba odradila je dobar posao i osposobila ga za nastup te se pokazalo po tko zna koji put da igrač s problemima s ozljedom odigra odličnu utakmicu.

Pacersi su bili u igri za pobjedu do samog kraja, ali James je ubacio sedam slobodnih bacanja u zadnjim minutama, pronalazio Kevina Lovea za ključne ubačaje i vodio je svoju momčad do pobjede.

"Počeo sam dobro, ali u trećoj četvrtini dobio sam udarac u to mjesto i nije bilo nimalo lako. Još uvijek je vrlo bolno", rekao je James nakon susreta.

Utakmicu je završio s 29 poena (10/23) uz šest skokova, a Kevin Love dodao je 22 poena (9/18) i 19 skokova. Kod Pacersa Paul George ubacio je 32 poena (11/21) uz 11 skokova i šest asistencija, a Monta Ellis dodao je 25 poena (10/17) i pet skokova.

Odličnim nastupom u drugom poluvremenu Miami je stigao do pobjede protiv Toronta 96:76. Na odmoru su Raptorsi imali prednost, ali u drugom dijelu na parketu je posve dominirao domaćin koji je na kraju upisao visoku pobjedu.

"Bila je to stvarno odlična predstava u drugom dijelu. Igrači s klupe dali su nam veliku energiju i svi su u obrani odradili ogroman posao", zaključio je Erik Spoelstra.

U njegovoj momčadi Chris Bosh ubacio je 23 poena (8/14) uz osam skokova, a Hassan Whiteside dodao je 20 poena (8/15), 11 skokova i šest blokada. Kod gostiju Jonas Valančiunas ubacio je 17 poena (8/12) i uhvatio pet skokova dok je DeMar DeRozan dodao 16 poena (5/14).

Katastrofalnu posljednju četvrtinu odradili su Blazersi na svom parketu protiv Detroit Pistonsa. Izgubili su je s čak 41:11 i Pistonsi su napravili preokret te na kraju slavili 120:103. Šut domaćina potpuno je stao u završnici i Detroit je to itekako kažnjavao.

Reggie Jackson briljirao je s 40 poena od čega 26 u zadnjoj četvrtini (15/26), pet skokova i pet asistencija, a još jednu izvrsnu utakmicu odigrao je Andre Drummond koji je uništio centre domaćina s 29 poena (14/19) i čak 27 skokova. Kod Portlanda Damian Lillard upisao je 26 poena (8/15) i 11 asistencija, a CJ McCollum 18 poena (8/17).

Kobe Bryant možda je odigrao svoju posljednju utakmicu u Madison Square Gardenu, pozdravljen je pljeskom, a njegovi Lakersi poraženi su od Knicksa 99:95. Serija Knicksa u završnici 11:0 odlučila je pobjednika i Lakerse iz plusa odvela u minus.

Carmelo Anthony ubacio je 24 poena (8/20) uz osam skokova, po 14 poena dodali su Robin Lopez (5/9, 13 skokova), Jose Calderon (6/12, pet skokova), Langston Galloway (5/9), a Kristaps Porzingis ubilježio je 12 poena (3/10) i deset skokova. Na drugoj strani po 18 poena imali su Bryant (6/19) i Roy Hibbert (5/9, deset skokova).

Nakon tri poraza u nizu Oklahoma je napokon stigla do pobjede. Ugostila je Phoenix Sunse i u dobroj napadačkoj večeri nadigrala svojeg protivnika te stigla do pobjede.

Kevin Durant bio je najraspoloženiji s 32 poena (12/19) i 11 skokova, a po 21 poen dodali su Russell Westbrook (9/20, 13 asistencija, šest skokova) i Enes Kanter (9/10, sedam skokova). Kod Sunsa Eric Bledsoe bio je na 28 poena (10/15) i 11 asistencija, a Markieff Morris ubacio je 19 poena (7/20) uz pet skokova.

Rezultati:
Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 101:97 (LeBron James 29p, 6sk / Paul George 32p, 11sk, 6as)
Miami Heat - Toronto Raptors 96:76 (Chris Bosh 23p, 8sk / Jonas Valančiunas 17p, 5sk)
Portland Trail Blazers - Detroit Pistons 103:120 (Damian Lillard 26p, 11as / Reggie Jackson 40p, 5sk, 5as)
New York Knicks - Los Angeles Lakers 99:95 (Carmelo Anthony 24p, 8sk / Roy Hibbert 18p, 10sk)
Oklahoma City Thunder - Phoenix Suns 124:103 (Kevin Durant 32p, 11sk / Eric Bledsoe 28p, 11as)