Toni Vitali odličan u porazu Borasa, Berisha se raspucao povratkom na Kosovo

Branimir Korać • utorak, 10.11.2015.

Dio utakmica trećeg kola FIBA Europe Cupa odigran je u utorak, nekih većih iznenađenja nije bilo, a među igračima koji su nastupili bio je i dio Hrvata među kojima se istaknuo Toni Vitali...

AEK Larnaca bilježi prvu pobjedu nakon dva startna poraza i to na svom parketu protiv Sigala iz Prištine. Ciprani su slavili 101:84 nakon što su u prva dva susreta upisali tijesne poraze.Posebno raspoložen bio je Amerikanac Thaddeus McFadden s 28 poena (10/16) i sedam asistencija, bivši slovenski NBA-ovac Primož Brezec ubacio je 19 poena (9/10) uz šest skokova, Donta Vaughn 18 poena (6/9) uz deset asistencija, a Tomislav Petrović za 21 minutu ubilježio je 12 poena (4/5 za dva, 1/1 za tri). Kod gostiju dojučerašnji član Cibone Dardan Berisha upisao je čak 28 poena (7/18), a Mohamed Abukar 18 poena (6/12) uz sedam skokova.

U Ciboninoj skupini Antwerp Giantsi upisali su novu pobjedu slaveći na domaćem parketu protiv Benfice 84:76. Belgijci potvrđuju da su dobra momčad te su i dalje na stopostotnom omjeru. Predvodio ih je Carleton Scott s 21 poenom (8/18) dok je Bradley Waldow dodao 18 poena (7/8) uz pet skokova. Kod gostiju Daequan Cook ubacio je 28 poena (8/16, trica 6/11), Jeremiah Wilson 23 poena (8/20, trica 5/8) uz 13 skokova. Ivica Radić odigrao je 32 minute i ubacio devet poena (4/7 za dva) uz sedam skokova od čega šest u napadu.

Problema nije imao niti ASVEL koji je projurio do pobjede u susretu protiv Kormenda. Francuzi su u utakmicu ušli kao veliki favoriti i upisali su glatku pobjedu koja je mogla biti i uvjerljivija. Edouard Choquet predvodio je pobjednika s 12 poena (4/7), a David Andersen dodao je 11 poena (3/6). Kod poraženih Kendrick Perry ubacio je 20 poena (7/14) uz pet asistencija, Cole Dickerson dodao je 13 poena (6/9), a Luka Katura za 22 minute dodao je deset poena (0/2 za dva, 3/4 za tri)

Još jedan francuski predstavnik odigrao je dobru utakmicu i ubilježio pobjedu. Le Havre je ugostio švedski Boras, svladao ga 87:76 i preskočio ga na ljestvici te zasjeo na prvo mjesto. Kod pobjednika po 24 poena ubacili su Henry Dugat (10/17, pet skokova) i Angel Vassallo (9/15, pet skokova i asistencija). Na drugoj strani Christian Maraker 24 poena (12/19) uz 13 skokova, a Toni Vitali za 33 minute ubacio je 18 poena (6/11 za dva, 2/3 za tri) uz pet skokova.

Rezultati:
Rilski Sportist - Komarno 83:82 (Veselin Veselinov 23p, 7sk, 5as / Isaiah Umipig 20p, 6as)
AEK - Sigal Priština 101:84 (Thaddeus McFadden 28p, 7as / Dardan Berisha 28p)
Energia Rovinari - Astana 89:72 (Porter Troupe 31p, 7sk, 5as / Kenneth Hayes 22p, 5as)
Tartu Rock - Himik Južnji 61:63 (Brian Harper 15p, 6sk / Branden Frazier 13p)
Bakken Bears - Tajfun Šentjur 72:68 (Michel Diouf 21p, 13sk / Sandi Čebular 18p)
Chalon - Laško 86:53 (John Roberson 17p, 5as / Miha Vašl 20p)
Antwerp Giants - Benfica 84:76 (Carleton Scott 21p / Daequan Cook 28p)
ASVEL - Kormend 83:64 (Edouard Choquet 12p / Kendrick Perry 20p, 5as)
Belfius Mons - Groningen 90:76 (Kirk Archibeque 20p, 7sk / Yannick Franke 19p, 8sk)
Den Bosch - Güssing 66:72 (Dejan Kravić 17p, 11sk / Thomas Klepeisz 19p)
Le Havre - Boras 87:76 (Angel Vassallo 24p, 5sk, 5as / Christian Maraker 24p, 13sk)