Branimir Korać • srijeda, 11.11.2015.

U noćašnjem NBA programu od hrvatskih igrača nastupio je Damjan Rudež, a minutažu je iskoristio za svoju prvu tricu u ovoj sezoni...

Nakon serije poraza, kod Bostona je, čini se, došao red na seriju pobjeda. Naporan ritam od pet utakmica u sedam dana Celticsi su otvorili pobjedom protiv Milwaukee Bucksa koji su slomljeni u nekoliko minuta kvalitetnog obrambenog nastupa. Završnicu treće četvrtine gosti su odigrali s puno energije, ubacili 18 od 20 poena u finišu te dionice i odvojili se na sigurno odstojanje.

Unatoč vrlo lošoj večeri iza linije za tri poena (1/10), Isaiah Thomas ubacio je 20 poena (6/20), po 13 su dodali David Lee (5/7, pet skokova) i Evan Turner (6/12, šest asistencija i pet skokova), a Jared Sullinger dodao je 11 poena (5/10) i deset skokova. Kod Bucksa Greg Monroe ubacio je 17 poena (7/11) uz 14 skokova, a Giannis Antetokounmpo 16 poena (6/13).

Kevin Durant napustio je parket u završnici prvog poluvremena susreta protiv Washingtona zbog ozljede lijeve noge, još uvijek nema točnih informacija o pauzi, no čini se da je riječ o istegnuću tetive i ne bi trebao dugo biti van pogona. I bez njega Oklahoma je glatko slavila, Westbrook i društvo odradili su posao i Washington je upisao treći visoki poraz u nizu.

Veliki posao s klupe odradio je Dion Waiters s ubačenih 25 poena (7/10), Serge Ibaka upisao je 23 poena (9/15) i šest skokova, Westbrook je bio na triple-double učinku s 22 poena (7/17), 11 asistencija i 11 skokova, a Durant je za 17 minuta ubilježio 14 poena (4/8) i deset skokova. Kod Wizardsa po 15 poena upisali su Marcin Gortat (5/11) i Ramon Sessions (6/9, pet asistencija).

Nastup LeBrona Jamesa protiv Utah Jazza bio je pod znakom upitnika zbog udarca u mišić koji je primio u posljednja dva susreta, ali natjerati Jamesa na odmor vrlo je teško. Unatoč tome što fizički nije ušao na 100 posto, bio je u odličnom izdanju i po tko zna koji put ključ pobjede svoje momčadi. Povukao je ključnu seriju 10:0 u zadnjoj dionici tijekom koje se domaćin odvojio na 104:98 i otišao do pobjede.

James je susret završio s 31 poenom (11/19), osam asistencija i sedam skokova, Mo Williams dodao je 29 poena (8/9), šest skokova i asistencija, a Kevin Love 22 poena (6/16) i osam skokova. Kod gostiju Alec Burks bio je na 24 poena (7/13), a po 17 su dodali Derrick Favors (7/12, devet skokova) i Gordon Hayward (6/16).

Očekivanu pobjedu upisao je Miami Heat koji je ugostio Lakerse bez Kobea Bryanta. Kao što je i najavljeno, Bryantu će biti dozirani nastupi i minutaža stoga je gostovanje na Floridi promatrao pokraj parketa. To je dodatno olakšalo posao domaćinu u najboljoj večeri Chrisa Bosha nakon povratka poslije dugačke pauze.

Bosh je ubacio 30 poena (9/16) uz 11 skokova, a Hassan Whiteside dodao je 19 poena (8/12) i 15 skokova. Kod Lakersa Nick Young ubacio je 17 poena (6/13, trica 5/9) dok su po 14 dodali Metta World Peace (5/7) i Louis Williams (3/11).

New York Knicksi nanijeli su Raptorsima prvi domaći poraz, a susret je ostao u pamćenju zbog sudačke pogreške koja je otvorila Knicksima put do pobjede. 17 sekundi prije kraja suci nisu vidjeli da je Carmelo Anthony igrao loptom van terena i umjesto posjeda Torontu, dosuđen je prekršaj nad Lanceom Thomasom koji je ubacio dva slobodna bacanja i poveo Knickse do pobjede. Glavni sudac Ed Malloy priznao je pogrešku nakon susreta i ustvrdio da je loptu trebao dobiti Toronto.

Carmelo Anthony predvodio je Knickse s 25 poena (10/23), a Lance Thomas dodao je 17 poena (5/7). Kod domaćina DeMar DeRozan ubacio je 29 poena (11/23) uz pet skokova, a Kyle Lowry ubilježio je 23 poena (8/18) uz devet asistencija i sedam skokova.

Novu ozljedu zaradio je Anthony Davis, no ona nije ugrozila pobjedu Pelicansa protiv Mavericksa. U prvom poluvremenu sve je riješeno, čak i prije izlaska Davisa zbog ozljede kuka i u nastavku susreta domaćin je lakoćom održao prednost.

Kod pobjednika je iskočio Ryan Anderson s 25 poena (10/16) i 11 skokova, a po 17 poena dodali su Davis (8/14, sedam skokova), Eric Gordon (5/19), Ish Smith (6/11, 12 asistencija) i Toney Douglas (5/8, trica 5/7). Kod gostiju Dirk Nowitzki upisao je 18 poena (7/13), a Charlie Villanueva 15 poena (6/14) i devet skokova.

Minnesota je Charlotte Hornetse ugostila bez Andrewa Wigginsa, Kevina Garnetta i Rickyja Rubija i s takvim hendikepom nije mogla do pobjede. Damjan Rudež dobio je osam minuta i ubacio tri poena (1/2 trica), a oslabljene Wolvese predvodili su Zach LaVine s 20 poena (9/19), osam asistencija i pet skokova i Karl-Anthony Towns s 19 poena (7/16) i 13 skokova. Kod pobjednika Jeremy Lin ubacio je 19 poena (6/11), a Jeremy Lamb dodao je 18 poena (8/10).

Rezultati:
Milwaukee Bucks - Boston Celtics 83:99 (Greg Monroe 17p, 14sk / Isaiah Thomas 20p)
Washington Wizards - Oklahoma City Thunder 101:125 (Ramon Sessions 15p, 5as / Dion Waiters 25p)
Cleveland Cavaliers - Utah Jazz 118:114 (LeBron James 31p, 8as, 7sk / Alec Burks 24p)
Miami Heat - Los Angeles Lakers 101:88 (Chris Bosh 30p, 11sk / Nick Young 17p)
Toronto Raptors - New York Knicks 109:111 (DeMar DeRozan 29p, 5sk / Carmelo Anthony 25p)
New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks 120:105 (Ryan Anderson 25p, 11sk / Dirk Nowitzki 18p)
Minnesota Timberwolves - Charlotte Hornets 95:104 (Zach LaVine 20p, 8as, 5sk / Jeremy Lin 19p)