Sjajan nastup Tonija Bizace u pobjedi Šveđana protiv Ukićevog Varesea

Branimir Korać • srijeda, 11.11.2015.

Većina dvoboja trećeg kola FIBA Europe Cupa odigrana je ove srijedu, a Hrvati su imali dosta šaren učinak. Najbolji je bio Toni Bizaca u pobjedi Sodertaljea protiv Varesea...

Vrlo uvjerljiv bio je litavski Šiauliai koji je na svom parketu pregazio slovački Inter. Gosti iz Bratislave nisu imali nikakav odgovor na raspoloženu napadačku igru Šiauliaija i upisali su poraz čak 116:80.

Čak sedmoricu dvoznamenkastih imali su domaćini u svojim redovima, a predvodili su ih Gintaras Leonavičius s 21 poenom (8/10) i David Dudzinski s 20 poena (9/14). Kod poraženih Radoslav Rančik imao je 24 poena (9/13) i pet asistencija, a Martin Rančik 19 poena (6/16) uz osam skokova. Saša Janković za 15 minuta ubacio je tri poena (0/1 za dva, 1/3 za tri).

Do vrijedne gostujuće pobjede došao je Maccabi Rishon Le Zion koji je svladao Lukoil 84:70. Gosti su pobjedu osigurali u zadnjih deset minuta tijekom kojih su potpuno nadigrali Bugare, slavili s 30:12 u tom razdoblju i napravili preokret.

Lukoilu nije pomoglo 16 poena (5/8 za dva, 0/5 za tri) i 11 skokova Željka Šakića kojeg je pratio Filip Barović s 14 poena (5/12) i šest skokova. Kod gostiju Charles Wright bio je na 20 poena (9/15) i deset skokova, a Darryl Monroe dodao je 18 poena (6/12) i sedam skokova.

Problema nije bilo za Gaziantep koji je lakoćom nadigrao poljski Slask iz Wroclawa sa 74:46. Od početka domaćin je imao vodstvo koje je tijekom susreta samo povećavao i u konačnici visoko slavio.

Jawad Williams predvodio je domaćina s 15 poena (4/7), Anthony King dodao je 13 poena (5/5) i osam skokova, Tomislav Ružić za 12 minuta dodao je devet poena (3/4 za dva, 1/2 za tri) uz dva skoka. Kod gostiju Kamil Chanas ubacio je 14 poena (6/9), a Maurice Sutton 12 poena (4/12) uz čak 19 skokova.

Problema nije imala Krka koja je lakoćom svladala nizozemski ZZ Leiden sa 79:51. Goste nije služio vanjski šut koji im je glavno oružje, bili su inferiorni u skoku i Krka je to znala iskoristiti.

Predvodio ju je Jure Lalić koji je za 20 minuta ubacio 14 poena (5/6 za dva) uz pet skokova, Luka Lapornik dodao je 12 poena (3/7), a Ive Ivanov za 25 minuta ubacio je 11 poena (5/8 za dva, 0/1 za tri) uz četiri skoka. Kod gostiju Worthy De Jong ubilježio je 22 poena (8/12).

Manje uspješan bio je drugi slovenski predstavnik Helios koji je na svom parketu poražen od Piena Zvaigzdesa 80:71. Susret je prelomljen u drugom poluvremenu kada su Litavci preuzeli kontrolu, proradio im je šut i otišli su do pobjede.

Ramone Moore ubacio je 22 poena (8/10), a Steponas Babrauskas 13 poena (4/8) uz pet skokova. Kod poraženih Đorđe Lelić ubacio je 16 poena (4/8), Želimir Zagorac 14 poena (5/8) uz sedam skokova, a Marjan Čakarun za 30 minuta ubacio je deset poena (4/4 za dva) uz sedam skokova.

Dobrom formom ne može se pohvaliti Varese koji je poražen i u Švedskoj kod Sodertaljea. Domaćin je slavio 90:86 uz gotovo 60 poena hrvatsko-švedskog dvojca u njegovim redovima.

Christopher Czerapowicz ubacio je 30 poena (12/14, trica 5/6) uz sedam skokova, a Toni Bizaca za 28 minuta dodao je 29 poena (6/9 za dva, 2/5 za tri). Kod gostiju Rihards Kuksiks ubacio je 18 poena (7/9), a Roko Leni Ukić za 29 minuta dodao je sedam poena (3/5 za dva, 0/4 za tri).

Rezultati:
Enisej - Kalev 77:70 (Denis Zaharov 17p / Gregor Arbet 17p)
Cmoki Minsk - Joensuun Kataja 82:88 (Aliaksandr Kudraucau 17p / Trevis Simpson 22p)
Šiauliai - Inter Bratislava 116:80 (Gintaras Leonavičius 21p / Radoslav Rančik 24p, 5as)
Lukoil - Maccabi Rishon Le Zion 70:84 (Željko Šakić 16p, 11sk / Charles Wright 20p, 10sk)
Turk Telekom - KTP Basket 108:66 (Boris Savović 18p / Devonne Giles 17p, 6sk)
Etha - Juventus 59:94 (Richard Pack 25p / Raimundas Danys 23p)
Gaziantep - Slask 74:46 (Jawad Williams 15p / Kamil Chanas 14p)
Krka - Leiden 79:51 (Jure Lalić 14p, 5sk / Worthy De Jong 22p)
Nymburk - Hibernia 106:45 (Chassonm Randle 22p, 9sk, 5as / Lehmon Colbert 13p)
Rosa Radom - Kumanovo 84:75 (Torey Thomas 20p, 5as / Uroš Luković 27p, 12sk)
Turow - Ventspils 76:92 (Mateusz Kostrzewski 18p, 8sk / Zanis Peiners 17p)
Helios - Pieno Zvaigzdes 71:80 (Đorđe Lelić 16p / Ramone Moore 22p)
Oostende - Szombathely 91:62 (Pierre-Antoine Gillet 18p / Ryan Wright 11p, 7sk)
Sodertalje - Varese 90:86 (Christopher Czerapowicz 30p, 7sk / Rihards Kuksiks 18p)
Frankfurt - Porto 89:81 (Quantez Robertson 25p / Bradley Tinsley 17p)
Cantu - Kapfenberg 85:70 (Kenneth Hasbrouck 22p / Filip Kramer 23p, 12sk)