Branimir Korać • petak, 13.11.2015.

Svega tri susreta bila su noćas na rasporedu u NBA ligi, domaće pobjede upisali su Heat i Sunsi, a u gostima je slavio Golden State na krilima fantastičnog Stepha Curryja...

Golden State Warriorsi po prvi puta u svojoj povijesti ušli su u sezonu s omjerom 10-0. Branitelji naslova NBA prvaka desetu pobjedu upisali su protiv Minnesote koju su svladali sa 129:116 uz još jedan briljantan nastup Stephena Curryja.

Već od samog početka susreta bilo je jasno da će ovo biti Curryjeva večer, već u prvoj četvrtini ubacio je čak 21 poen i vodio svoje suigrače do pobjede plus 13.

Susret je završio s 46 poena (15/25, trica 8/13) i pet asistencija, a Draymond Green dodao je 23 poena (8/10), 12 asistencija i osam skokova. Kod poraženih Andrew Wiggins ubacio je 19 poena (7/17) uz pet asistencija, a Karl-Anthony Towns dodao je 17 poena (7/15) i 11 skokova. Damjan Rudež tek je na minutu osjetio parket bez ikakvog učinka.

Miami je tijesno svladao na svom parketu Utah Jazz s 92:91. Iako je završilo samo minus jedan, gosti nisu imali u posljednje dvije minute niti jedan posjed za preuzimanje vodstva ili poravnanje.

Miami je uspješno održavao prednost ubačajima Chrisa Bosha, Gorana Dragića i do odlaska Marija Chalmersa trećeg razigravača Tylera Johnsona.

Bosh je susret završio s 25 poena (9/18) i osam skokova, a Johnson je dodao 17 poena (8/12). Kod gostiju Derrick Favors ubilježio je 25 poena (10/18), 12 skokova i sedam blokada, a po 24 poena dodali su Gordon Hayward (7/21, 11 skokova) i Alec Burks (9/16).

Los Angeles Clippersi poraženi su u Phoenixu. Ishod nije iznenađenje ako se zna da su Clippersi nastupili bez Chrisa Paula i JJ-a Redicka dok je Blake Griffin isključen u drugoj četvrtini nakon dvije tehničke pogreške. Tako oslabljeni nisu mogli do pobjede.

Veliku utakmicu odigrao je Brandon Knight s 37 poena (14/22, trica 6/10), Eric Bledsoe dodao je 26 poena (9/13), deset skokova i devet asistencija, a Jon Leuer deset poena (4/13) i 11 skokova. Kod gostiju Jamal Crawford ubacio je 18 poena (7714), a Wesley Johnson 14 poena (5/11).

Rezultati:
Minnesota Timberwolves - Golden State Warriors 116:129 (Andrew Wiggins 19p, 5as / Stephen Curry 46p, 5sk)
Miami Heat - Utah Jazz 92:91 (Chris Bosh 26p, 8sk / Derrick Favors 25p, 12sk, 7bl)
Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 118:104 (Brandon Knight 37p / Jamal Crawford 18p)