Unicaja slomila CSKA u posljednjoj četvrtini; Karsiyaka uvjerljiva protiv Zielone Gore

Nikola Raič • petak, 13.11.2015.

Danas će biti kompletirano peto kolo Eurolige, a dok čekamo nastup Cedevite, Unicaja je slavila u Moskvi, a Karsiyaka je pobijedila Zielonu Goru…

CSKA Moskva – Unicaja Malaga 78:86

Derbi grupe D gledali smo u Moskvi. Dvije neporažene momčadi kroz prva četiri kola pružile su ono što se od njih i očekuje – odličnu košarku. Naravno, jedna momčad je morala upisati prvi poraz, ovaj puta to su bili domaćini. Unicaja je s pobjedom 78:86 ostala na savršenom omjeru.

Prvih deset minuta nismo vidjeli ništa spektakularno ni s jedne ni s druge strane. Gosti su očigledno tražili svoj šut ispalivši čak 11 trica u prvoj četvrtini uz samo dvije pogođene. Domaćini to nisu iskoristili kako bi napravili ozbiljniju razliku. Kako u prvih deset minuta nismo vidjeli pretjerano atraktivnu košarku, igrači i jedne i druge momčadi su se brzo iskupili. Rapsodiju trica i koševa gledamo u drugih deset minuta, po pet trica sa svake strane za konačnih 43:42 za CSKA.

Momčad CSKA se prva odvaja serijom 8:0 na samom startu drugog dijela, ali ne uspijeva slomiti Unicaju. U posljednjih deset minuta ušlo se sa samo plus četiri za CSKA. Posljednju četvrtinu gosti su sjajno odigrali na oba kraja terena. Podigli su razinu agresivnosti u obrani, a Kuzminskas, Jackson i Suarez zatrpali su koš domaćina za konačnih 78:86. Spomenuti trojac je u posljednjoj četvrtini ubacio 23 od 25 poena Unicaje.

Kod CSKA najbolji Cory Higgins sa 17 poena (7/11). Pobjedu Unicaji sjajnim partijama, pogotovo u posljednjoj četvrtini osigurali su spomenuti Jackson i Kuzminskas. Jackson je ubacio 24 poena (8/12, 6/8 za tricu), dok je Kuzminskas upisao 22 poena (9/12), četiri skoka, tri ukradene lopte i tri asistencije za valorizaciju 30.

Pinar Karsiyaka – Zielona Gora 77:66

Nakon što su u debiju pobijedili Barcelonu, domaćini su nanizali tri poraza te su danas bili pred imperativom pobjede. Košarkaši Karsiyake odlično su reagirali na taj pritisak i lagano svladali Zielonu Goru sa 77:66.

Gosti su u Izmir došli samo s jedinim planom igre, a on je bio ispucati što više trica. Samo u prvom dijelu su ih ispalili 20, kako se od trice živi i umire, gosti nisu ostali živi. Karsiyaka ih je limitirala na samo 28 poena u prvom dijelu i na odmor otišla s prednošću od plus osam.

Domaćini drugi dio otvaraju odlično, odmah na startu rade seriju 10:3 kojom se odvajaju na velikih 15 razlike. Gosti ne odustaju od svog plana igre, ali on im ni do kraja nije donio velike pomake. Karsiyaka se do kraja utakmice malo opustila, ali pobjedu nije dovodila u pitanje.

Kod Karsiyake najbolji Juan Palacios sa 10 poena (5/10), sedam skokova i tri asistencije te Colton Iverson koji je zabio 15 (6/9) te uhvatio šest skokova. Kod Zielone se istaknuo Đurišić sa 16 poena (7/12) i tri skoka.