Još jedan vrlo dobar nastup Željka Šakića, Bizaca predvodio Sodertalje u Mađarskoj

Branimir Korać • srijeda, 18.11.2015.

Kompletirano je četvrto kolo u FIBA Europe Cupu uz nekoliko zapaženih nastupa hrvatskih košarkaša među kojima su se istaknuli Željko Šakić i Toni Bizaca...

Košarkaši Lukoila svladali su na svom parketu nakon produžetka Enisej 85:81. Produžetak je gostima donio David Kennedy ubačajem 15 sekundi prije kraja za 75:75, u posljednjem napadu Pavlin Ivanov izgubio je loptu, ali u produžetku Bugari ipak slave. Još jedna vrlo dobra utakmica je iza Željka Šakića koji je za 39 minuta ubacio 18 poena (5/9 za dva, 0/2 za tri) i uhvatio 14 skokova.

Do druge pobjede u nizu stigao je švedski Sodertalje i to u gostima kod Falca u Mađarskoj. Slavili su Šveđani 85:81 predvođeni raspoloženim Tonijem Bizacom koji je za 30 minuta ubacio 22 poena (7/10 za dva, 2/3 za tri) dok je na drugoj strani vrlo skromnog učinka ostao Dino Butorac koji je za 20 minuta ubacio dva poena (1/2 za dva, 0/5 za tri).

Do očekivane gostujuće pobjede stigao je Gaziantep koji je u Bratislavi već u prvom poluvremenu odradio glavninu posla protiv domaćeg Intera. Na odmoru je već bila dvoznamenkasta prednost na strani Gaziantepa koji je bez problema dovršio posao. U njegovim redovima Tomislav Ružić je za 18 minuta ubacio devet poena (3/5 za dva, 1/1 za tri) uz pet skokova.

Jedina stopostotna momčad skupine gostovala je kod jedine momčadi bez pobjede i upisala novu pobjedu. Ventspils je u gostima nadigrao Helios i lakoćom slavio 81:72 čime su Slovenci eliminirani iz igre za prolaz. U njihovim redovima Marjan Čakarun za 26 minuta ubacio je devet poena (4/8 za dva) i uhvatio tri skoka.

U dvoboju Cibonine skupine Antwerp je u gostima pregazio skromni Sopron i slavio s plus 26. U redovima poraženih Damir Rančić za 25 minuta ubacio je šest poena (0/1 za dva, 2/7 za tri) uz pet skokova.

Rezultati:
Cmoki Minsk - Komarno 98:67 (Anthony Hilliard 31p, 9sk / Jan Kratochvil 10p, 5sk)
Šiauliai - Slask 80:97 (Assem Marei 15p, 8sk / Vitalij Kovalenko 19p)
Juventus - Tartu Rock 66:60 (Spencer Butterfield 23p, 6sk / Gert Dorbek 18p)
Lukoil - Enisej 85:81 (Željko Šakić 18p, 14sk / David Kennedy 14p, 9sk, 6as)
Pieno Zvaigzdes - Turow 74:71 (Zygimantas Skucas 15p, 10sk / Daniel Dillon 20p, 7sk, 6as)
Etha - Himik 69:80 (Maurice Pearson 17p, 9sk / Matthew Shaw 20p, 5sk)
Szombathely - Sodertalje 81:85 (Kristof Bognar 19p / Toni Bizaca 22p)
Inter Bratislava - Gaziantep 62:79 (Radoslav Rančik 12p, 12sk / Andrew Rautins 21p, 6as, 5sk)
Nymburk - Tajfun Šentjur 103:81 (Michael Dixon 26p, 7sk / Tomaž Bolčina 22p)
Helios - Ventspils 72:81 (Đorđe Lelić 16p / Maris Gulbis 16p)
Kapfenberg - Le Havre 73:72 (Joe Shaw 25p / Henry Dugat 23p)
Laško - Den Bosch 65:61 (Miha Vašl 25p / Dejan Kravić 14p, 7sk)
Oostende - Varese 79:85 (Pierre-Antoine Gillet 15p, 8sk / Ramon Galloway 17p)
Sopron - Antwerp 55:81 (Hernst Laroche 12p / Kwame Vaughn 21p, 7as)
Maccabi Rishon - Kalev 67:66 (Darryl Monroe 18p, 10sk, 6as / Sten Sokk 16p)
Leiden - Frankfurt 51:76 (Hieronymus van der List 20p / John Little 14p)
Cantu - Boras 94:72 (Langston Hall 21p / Christian Maraker 20p, 12sk)
Hibernia - Bakken Bears 67:90 (Lehmon Colbert 20p, 10sk / Carles Bivia 24p)