Nijemci i Mađari do važnih pobjeda, Bombač briljirao u Švedskoj, Blaževićev jedan gol

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.11.2015.

Dvije utakmice osmog kola Lige prvaka rukometaša odigrane su ove srijede, a u obje su favorizirane momčadi ubilježile pobjedu. Löwen je na svom parketu nadigrao Montpellier, a u gostima u Švedskoj uspješan je bio Szeged...

Rhein-Neckar Löwen - Montpellier 25:21

Rukometaši Montpelliera upisali su tri uzastopni poraz u Ligi prvaka i doveli su se u tešku situaciju uoči završnice natjecanja u skupini. Nakon osam odigranih kola imaju tek dvije pobjede i trenutno su van kruga onih koji drže pozicije za prolaz.

Iza njih je očekivano teško gostovanje u Njemačkoj kod Rhein-Neckar Löwena gdje nisu dobro parirali i Nijemci su bez problema došli do pobjede. U završnici je došlo do opuštanja u redovima domaćina što je omogućilo Francuzima smanjenje zaostatka.

Tijekom susreta prednost Löwena iznosila je i najviših 21:12 u 38. minuti da bio do kraja susreta do tada napadački raspoloženi domaćini postigli samo četiri pogotka.

Bez obzira na to, RN Löwen dolazi do pete pobjede i drži korak s Barcelonom, Szegedom i Vardarom u borbi za prvu poziciju u skupini. Barcelona je trenutno u najboljoj poziciji, a sada je očekuje derbi protiv Vardara.

U ovom susretu njemačku momčad predvodili su Patrick Grötzki s pet golova te Uwe Gensheimer, Rafael Baena Gonzalez i Mads Larsen s po četiri pogotka. Kod poraženih Jure Dolenec postigao je pet pogodaka, a po četiri su dodali Diego Simonet i Vid Kavtičnik.

Kristianstad - Szeged 32:34

Švedski Kristianstad još jednom pokazao je da nije zalutao u ovo natjecanje i stavio je na muke i momčad Szegeda koja se nalazi u samom vrhu. Ipak Mađari su na kraju uspjeli izvući pobjedu i slaviti 34:32.

Cijelim tijekom susreta vodila se velika borba, domaćin je imao u 37. minuti i plus četiri, ali nije uspio zadržati prednost i Szeged je stigao do preokreta i pobjede.

Deset minuta trebalo je Mađarima za seriju 7:2 koja ih je odvela na 26:25, a u završnici je raspoloženi Dean Bombač održavao Szeged u vodstvo u donio mu važne bodove.

Bombač je utakmicu završio s 13 pogodaka dok je Zsolt Balogh dodao šest. Alen Blažević postigao je jedan pogodak i zaradio crveni karton nakon tri isključenja. U domaćem sastavu Moorchegani Jamali postigao je deset golova, a Jerry Tollbring dodao je šest.