Repeši važna pobjeda protiv Šarićevog Efesa, porazi za Tabaka i Perasovića

Branimir Korać • petak, 27.11.2015.

Dobar dio utakmica sedmog kola Eurolige odigran je u četvrtak, a od trojice hrvatskih trenera koji su bili u pogonu, do pobjede je došao samo Jasmin Repeša s Armanijem...

Skupina A

Fenerbahče - Strasbourg 81:64

Iznenađenja nije bilo u Istanbulu gdje je Fenerbahče upisao pobjedu protiv Strasbourga 81:64. Turci su od početka susreta bili bolji protivnik, uspjeli su stvoriti prednost i nisu dopustili gostima da ozbiljno zaprijete.

Dobra obrana domaćina tjerala je goste često u pogreške, na kraju su skupili 16 izgubljenih lopti i tako su teško mogli parirati kvalitetnijem protivniku koji je sve to znao iskoristiti.

"U početku nije bilo lako iako je rezultat pokazivao drugačije, igrali su vrlo čvrsto. Međutim i smo od početka provodili svoj plan i zadovoljan sam našom igrom. Probat ćemo pobijediti u svakoj sljedećoj utakmici", najavio je Jan Vesely.

Čeh je ubacio 20 poena (9/11) uz pet skokova, a Ekpe Udoh dodao je 15 poena (6/8). Kod Strasbourga po 14 poena imali su Mardy Collins (6/11), Rodrigue Beaubois (6/12) te Vladimir Golubović (6/7, sedam skokova).

Himki - Bayern 70:81

Odličnom obranom na Tyreseu Riceu Bayern je napravio veliki posao u susretu protiv Himkija. Na teškom gostovanju u Rusiji Bavarci su uspjeli naplatiti dobar ulazak u utakmicu i otići do pobjede.

Himki je krenuo dosta uspavano, međutim uspio se vratiti, ali nije pronašao rješenje za goste u potpunosti i nije uspio napraviti potpuni preokret. Na kraju su gosti slavili s plus 11.

John Bryant ubacio je 17 poena (7/10) uz šest skokova, a Alex Renfroe dodao je 14 poena (5/9). Kod poraženih James Augustine ubacio je 14 poena (7/10) uz osam skokova.

Skupina B

Emporio Armani - Anadolu Efes 88:84

Armani je stigao tek do druge pobjede u ovoj sezoni Eurolige, na svom parketu svladao je Anadolu Efes u neizvjesnom dvoboju 88:84. Domaćin je mogao i lakše do pobjede, ali nije imao konstantu u nastupu i izgubio je visoku prednost.

Sredinom druge četvrtine Armani je imao vodstvo 41:24, ali do kraja prvog poluvremena dozvolio je Efesu seriju čak 22:3 i umjesto visoke prednosti, imao je minus na odmoru.

U nastavku je ipak Armani odradio bolji posao i uspio je zadržati prednost u završnici za pobjedu 88:84.

"Morali smo samo vjerovati u sebe i izvući ono najbolje.Bilo je teško jer smo ostali samo na trojici visokih igrača, Baraću, Hummelu i meni, ali naši braniči zato su odradili sjajan posao. Ne mogu reći da smo bili dobri u obrani jer smo primili 84 poena, ali smo bili dobri u napadu. Ova pobjeda nam daje malo zraka, sada idemo u Grčku sa željom za novim slavljem", kaže Jamel McLean.

McLean je ubacio 26 poena (9/10) uz pet skokova, Oliver Lafayette za 25 minuta 15 poena (3/3 za dva, 2/5 za tri), Stanko Barać za 28 minuta ubacio je 12 poena (6/9) uz pet skokova, a Krunoslav Simon za 35 minuta 17 poena (3/8 za dva, 2/7 za tri) uz šest asistencija i pet skokova.

Kod Efesa Birkan Batuk za 26 minuta ubacio je 17 poena (4/5), a Dario Šarić za 26 minuta 15 poena (2/3 za dva, 1/3 za tri) uz pet skokova.

Olympiakos - Laboral Kutxa 59:52

Olympiakos je i protiv Perasovićeve Laboral Kutxe igrao bez Giorgiosa Printezisa, ali bez obzira na to upisao je pobjedu. Odveo je utakmicu u vode koje mu više odgovaraju, na mali broj poena, te je to iskoristio.

Laboral Kutxa je prvo poluvrijeme okončala sa samo 22 poena i minusom od 14 poena, u nastavku je zaigrala bolje, ali nije uspjela doći do pobjede.

Vassilis Spanoulis u domaćem sastavu bio je jedini dvoznamenkasti s deset poena (3/10), a kod gostiju Ioannis Bourousis ubacio je 16 poena (5/10) uz 15 skokova dok je Darko Planinić za pet minuta uhvatio četiri skoka.

Skupina C

Zielona Gora - Barcelona 64:93

Barcelona je postavila novi klupski rekord po broju ubačenih trica u euroligaškom susretu. Protiv Stelmeta u Poljskoj ubacila je čak 17 trica i to joj je pomoglo da uzme vrlo visoku pobjedu 93:64.

Domaćin je kratko pružao otpor, u završnici prve četvrtine bio je još u susretu nakon poravnanja na 18:18 da bi nakon toga tricama Doellmana i Abrinesa Barcelona stvorila razliku.

Kako je susret odmicao tako je i ta razlika bila sve veća i bilo je jasno da će pobjeda pripasti gostima. U posljednjoj dionici Barcelona je došla do tog rekorda, a prve euroligaške poene ubacio je i mladi Moussa Diagne.

Kod Barcelone Alex Abrines ubacio je 16 poena (6/8), po 15 su dodali Aleksandar Vezenkov (4/4) i Carlos Arroyo (5/9), a Ante Tomić je za 14 minuta ubacio 12 poena (6/8) uz šest skokova. Kod Stelmeta Mateusz Ponitka ubacio je 11 poena (5/6) uz šest skokova, a po deset poena dodali su Adam Hrycaniuk (5/8) i Dejan Borovnjak (5/7).

Skupina D

Unicaja - Maccabi 82:68

"Pokušali smo raditi ono što smo uvježbavali, ali nismo dobro odgovorili na njihovu fizičku igru. U svakoj utakmici odigramo dobrih desetak minuta na obje strane, a ostalo se sve svodi na individualne stvari što se ne smije događati. Za sve to potrebno je vremena, takve stvari ne mogu se ispraviti za dan ili tjedan. Tek kada počnemo igrati kako trebamo, doći će i rezultati", govorio je nakon novog poraza Žan Tabak.

Njegov Maccabi je u velikim problemima i prolaz je pod velikim upitnikom. U Malagi nije imao šanse, Unicaja je već do poluvremena riješila pitanje pobjednika i u nastavku održavala razliku.

Predvodili su je Will Thomas s 20 poena (7/11) i pet skokova, Mindaugas Kuzminskas s 14 poena (6/13) i Richard Hendrix s 11 poena (4/7) i 12 skokova. Kod gostiju po 13 poena upisali su Jordan Farmar (5/11), Sylven Landesberg (5/13) i Taylor Rochestie (4/8). Dragan Bender za četiri minute promašio je jedan šut.