Cedevita propustila veliku priliku, Anadolu Efes preokretom u zadnjoj četvrtini do pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 03.12.2015.

Prva prilika za hvatanje vize za Top 16 je propuštena. Cedevita je ugostila Anadolu Efes i tražila pobjedu za prolaz i iako je nakon 30 minuta to bio izgledan scenarij, u završnici je pala i gosti su slavili 81:75. jedan od ključnih igrača u pobjedi Efesa bio je Dario Šarić s nekoliko važnih ubačaja...

Pobjedom u Istanbulu Cedevita je započela pozitivnu seriju i upravo ta pobjednica bila je prekretnica sezone. Do tada je momčad Veljka Mršića igrala toplo-hladno, upisala neke poraze koje nije trebala, no nakon te pobjede, krenula je uzlaznom putanjom.

Sudbina je htjela da u drugoj utakmici s Efesom Cedevita dobije priliku za hvatanje vlaka za Top 16, još u zadnjoj dionici imala je odličnu situaciju, ali Anadolu Efes je ipak imao dobar odgovor i u najbolje vrijeme odigrao je svoju najbolju košarku za povratak u utakmicu.

Prvo poluvrijeme nije donijelo posebno dobru košarku, Cedevita je dosta griješila, igrači su htjeli što prije doći do prednosti, ali na taj način su gubili dosta lopti. Međutim dobar vanjski šut pomogao je domaćinu da ostane u igri, posebno precizan bio je Fran Pilepić koji je kaznio svaku lošiju reakciju Efesove obrane.

Drugo poluvrijeme donijelo je dodatna uzbuđenja, dosta preokreta, ali i crnih rupa u igri obje momčadi.

Efes je na odmoru imao vodstvo 42:39, odmah na početku drugog dijela pobjegao je na osam poena viška da bi se Cedevita brzo vratila, ali i serijom 13:0 ona preuzela vodstvo s istom razlikom i okrenula susret na svoju stranu.

Na ulasku u zadnju četvrtinu Luka Babić ubacio je tricu za do tada najvećih 68:58 i stavio domaćina u sjajnu poziciju. Međutim tu je lagano krenuo pad i preokret.

Efes je pojačao obranu, Cedevita nije imala strpljenja i gosti su napravili seriju čak 17:2 i preuzeli vodstvo.

Trica raspoloženog Darija Šarića donijela je Efesu prednost 72:70, nakon toga još jednu tricu ubacio je i Birkan Batuk čime su kažnjene loše rotacije u domaćoj obrani.

Do kraja susreta Cedevita nije imala nijedan posjed barem za poravnanje i gosti odnose pobjedu.

Dario Šarić predvodio je Efes sa 16 poena (5/8 za dva, 2/3 za tri) i deset skokova, a Derrick Brown dodao je 12 poena (4/11) uz šest skokova. Kod Cedevite Miro Bilan ubacio je 18 poena (6/15) uz osam skokova, Jacob Pullen dodao je 17 poena (5/9 za dva, 1/5 za tri) uz pet asistencija.