Sjajne partije Laboral Kutxe i CSKA; Real Madrid vratio nadu u TOP 16

Nikola Raič • četvrtak, 03.12.2015.

Počinje se odmotavati zapetljano klupko oko prolaska u TOP 16 Eurolige. Važne pobjede su ostvarili: Laboral, CSKA, Olympiakos i Real Madrid…

Laboral Kutxa – Limoges 92:56

Laboral Kutxa dočekala je Limoges i nastavila niz nepobjedivosti na svom terenu. Možda i lakše od očekivanog domaćini su se obračunali s gostima i upisali petu ovosezonsku pobjedu. Laboral je na kraju slavio s velikih 92:56.

Domaćini su sjajno otvorili utakmicu i nakon serije 20:7 u prvih šest minuta, ova utakmica je postala jednosmjerna ulica. Momčad Velimira Perasovića nije se zaustavila do kraja prvog dijela. I u drugoj četvrtini odigrali su odlično te ju dobili 25:14 i na odmor odlaze s velikih plus 25.

Laboral Kutxa mirno privodi utakmicu kraju, čak povećavajući svoju prednost do konačnih plus 36. Laboral je do velike pobjede vodio Darius Adams s 23 poena (9/14) i čak pet ukradenih lopti. Darko Planinić za 15 minuta ubacio je dva poena i uhvatio tri skoka.

Olympiakos – Olimpia Milano 73:63

Olympiakos je nakon poraza u prvom kolu zaredao šest pobjeda i nije imao milosti za goste iz Italije. Iako je Olimpia odigrala tri odlične četvrtine, Olympiakos je slomio utakmicu na početku posljednje dionice za sedmu pobjedu u ovoj sezoni Eurolige.

Tvrdu utakmicu gledali smo u Pireju. Obje momčadi su svaki koš morale krvavo zaraditi, naravno uzrok tomu su bile odlične obrane. Sjajnu obranu su gosti odigrali u drugoj četvrtini ostavivši Olympiakos na samo 11 postignutih poena te su na odmor otišli s četiri poena prednosti.

Nakon odmora obrane popuštaju, a napadi se uštimavaju, pogotovo onaj Olympiakosa. Domaćini uspijevaju preokrenuti rezultat te u posljednju četvrtinu ulaze sa minimalnom prednošću. Minimalnu prednost domaćini su pretvorili u pobjedu sjajnom serijom na otvaranju posljednje četvrtine. Olympiakos radi seriju 14:4 što je bilo dovoljno za novu pobjedu.

Domaćine je do pobjede vodio bivši „Cibos“ D.J. Strawberry sa 16 poena (5/10) i devet skokova. Kod gostiju je dobru partiju pružio Simon s devet poena (4/6) i šest asistencija. Po šest poena dodali su Stanko Barać i Oliver Lafayette.

Brose Baskets – CSKA Moskva 88:100

Brose je u sjajnoj formi dočekao moćni CSKA, ali su gosti ipak bili prejaki. Momčad CSKA je još jednom demonstrirala sjajnu napadačku košarku i upisala sedmu ovosezonsku pobjedu.

Odličnu košarku su prikazali Brose i CSKA u prvom dijelu. I jedni i drugi su bili raspucani od samog početka i gledatelji su uistinu mogli uživati. Nažalost po gledatelje, CSKA na odmor odlazi s prednošću od četiri poena razlike. Na kraju smo vidjeli čak 98 poena u prvom poluvremenu i fenomenalnog De Cola koji je ubacio 15 poena i podijelio 7 asistencija.

Brose dobro otvara drugi dio utakmice, ali gosti utakmicu lome serijom 11:1 sredinom treće četvrtine. CSKA je još jednom pokazao sav svoj napadački arsenal ubacivši čak 28 poena u trećoj. Do kraja utakmice napad CSKA se nije zaustavio i do kraja su ubacili okruglih 100 poena za pobjedu od 12 razlike.

Nando De Colo je pružio još jednu vrhunsku partiju s 27 poena (10/14) i 11 asistencija, večeras je podršku imao u Higginsu koji je dodao 23 poena (5/10). Kod Brosea najbolji Melli sa 16 poena (5/9). Leon Radošević za 13 minuta ubacio je četiri poena.

Sassari – Maccabi Tel Aviv 74:76

Na Sardiniji su se sastale dvije momčadi koje su razočarale u ove sezone i samo teorija im je preostala u nadi za TOP 16. Svoju nadu u prolazak su produžili gosti našeg Žana Tabaka. Maccabi je pobjedom 74:76 ostvario svoju drugu pobjedu i ostao u kombinacijama za prolazak skupine.

Maccabi je u utakmicu ušao puno angažiranije i s više motiva. Na krilima sjajnog Landesberga odlaze na odmor sa sedam poena prednosti. Landesberg je u prvom dijelu bio fenomenalan s 15 poena (5/9), a Sassari je sa samo dva raspoložena igrača držao priključak, Varando i Haynes zabili su 26 od 33 poena domaćina u prvom dijelu.

U nastavku utakmice domaćini su zaigrali bolje u fazi obrane i to je rezultiralo primicanjem na samo tri razlike, tri minute do kraja utakmice. Maccabi je ušao u posljednju minutu s prednošću od sedam poena prednosti, ali je sjajna partija Haynesa dovela utakmicu u „triler“ završnicu. Haynes je sa dvije teške trice doveo svoju momčad u situaciju da ima napad za produžetak ili pobjedu. Posljednji napad je pokušao riješiti Haynes ulazom za produžetak, ali nije bio uspješan. Nakon skoka u napadu za pobjedu Sassarija šutirao je Alexander, ali se Maccabi izvukao.

Maccabi su do pobjede vodili Rochestie s 14 poena (4/13) i devet asistencija te Pnini sa 16 poena (5/11) i pet skokova. Naš Dragan Bender igrao je 17 minuta i zabio tri poena (1/4). Kod domaćina sjajni Haynes se zaustavio na 26 poena (8/12), a Rok Stipčević upisao je dva poena.

Real Madrid – Fenerbahče 80:73

Real je dočekao Fenerbahče pod imperativom pobjede uz veliki hendikep, ne igranje Rudya Fernandeza. Branitelj naslova je u velikoj opasnosti da ne uhvati TOP 16, a gosti su došli u sjajnoj formi. Ipak, prvaci su u drugom poluvremenu pokazali da još nisu za otpis i upisuju važnu pobjedu.

Otvaranje utakmice nije slutilo na dobro za Real. Fenerbahče odlično otvara utakmicu i radi veliku prednost od 10 poena razlike nakon prvih 10 minuta igre. Prvaci na odmoru sabiru glave i fenomenalno otvaraju drugu četvrtinu, serijom 14:0 okreću utakmicu u svoju korist. Trener gostiju Obradović minutom odmora prekida seriju Reala i vraća svoju momčad u utakmicu. Gosti su zaigrali kao na početku te na odmor odlaze s devet poena prednosti.

Nakon odmora Real je zaigrao obranu. Ostavljaju goste na samo 10 poena u trećoj četvrtini i s prednošću ulaze u posljednju dionicu. Zadnjih 10 minuta Real otvara odlično, Llull tricom diže publiku na noge, a Real radi seriju 7:2. Kako je utakmica odmicala Llull je preuzeo glavnu ulogu i odveo Real do pobjede, 80:73, koja vraća nadu u TOP 16.

Llull je utakmicu završio sa 17 poena (6/15) i četiri asistencije, a odličan je bio i Ayon s 15 poena (6/7) i pet skokova. Kod poraženog Fenera Vesely je ubacio 20 poena (7/10) uz sedam skokova.