Branimir Korać • subota, 05.12.2015.

Bojan Bogdanović bio je jedini Hrvat noćas u akciji u NBA ligi, međutim nije uspio doći do pobjede sa svojim Netsima u gostima kod Knicksa...

New York Knicksi ponizili su Brooklyn Netse u lokalnom derbiju koji nije ispunio očekivanja. Knicksi su bili na očekivanoj razini, ali Netsi su "zakasnili" na utakmicu i nešto su odigrali kada je već bilo kasno i jasno da će domaćin slaviti. Prvu četvrtinu New York je dobio s 42:21, užasna obrana gostiju pomogla je Knicksima koji su tako slavili lakše od očekivanja.

Carmelo Anthony ubacio je 28 poena (9/18, trica 5/8) uz sedam skokova, a Kristaps Porzingis dodao je 19 poena (7/13) i deset skokova. Kod gostiju jedina dvojica dvoznamenkastih bili su Brook Lopez s 21 poenom (8/20) i Thaddeus Young s 18 poena (9/19) i 11 skokova. Bojan Bogdanović za 19 minuta dodao je sedam poena (2/3 za dva, 1/1 za tri) i sedam skokova.

Greg Monroe vratio se nakratko u Detroit gdje je u dresu Bucksa upisao poraz. Pomiješane emocije, pljesak i zvižduci dočekali su ga s tribina, a unatoč njegovoj dobroj predstavi Bucksi nisu uspjeli slaviti protiv vrlo dobrog Detroita koji je posebno u drugom poluvremenu dominirao i bio bolji protivnik.

Pobjednika su predvodili s po 23 poena (Marcus Morris (7/14) i Reggie Jackson (8/14, pet asistencija) te Andre Drummond sa 17 poena (7/18) i 23 skoka. Kod poraženih Khris Middleton ubilježio je 21 poen (6/15) i pet skokova, a Monroe 14 poena (7/15) i 13 skokova.

New Orleans Pelicansi u produžetku su svladali Cleveland Cavalierse sa 114:108. U posljednjoj četvrtini briljirao je LeBron James, a u produžetku stvari je u svoje ruke uzeo Anthony Davis. James je vratio Cavse u utakmicu iz minusa od 11 poena u zadnjoj dionici, ubacio 21 od posljednja 24 poena Cavsa u zadnjoj četvrtini, ali trica Jruea Holidaya donijela je domaćinu produžetak gdje je Cleveland imao tek jedan ubačaj iz igre, a James ostao bez poena u tih pet minuta.

Davis je predvodio domaćina s 31 poenom (13/22) i 12 skokova, Eric Gordon dodao je 19 poena (7/9), a Tyreke Evans 14 poena (5/13), deset asistencija i sedam skokova. Kod poraženih James je bio na 37 poena (13/29), osam asistencija i sedam skokova, JR Smith dodao je 18 poena (6/14, trica 6/13), a Kevin Love 15 poena (6/16) i deset skokova.

I Atlanta je dobila priliku oprostiti se od Kobea Bryanta. Gostujuća turneja Lakersa polako se pretvara u oproštajnu Bryantovu turneju, a u posljednjoj utakmici u Atlanti nije briljirao, završio je sa šutom 4/19.

Domaćin je glatko slavio uz 16 poena (6/11), devet skokova i pet asistencija Ala Horforda te po 15 poena Paula Millsapa (6/12, osam skokova) i Kenta Bazemorea (5/10). U redovima Lakersa Louis Williams bio je na 18 poena (6/13), a D'Angello Russell dodao je 16 poena (6/16) i deset skokova.

Houston Rocketsi upisali su tijesnu pobjedu na gostovanju u Dallasu zahvaljujući raspoloženom Jamesu Hardenu koji je bio najbolji kada je to najviše trebalo. Harden je loše otvorio utakmicu, ali na vrijeme se podignuo i na kraju predvodio svoju momčad.

Upisao je 15 poena (10/23), devet asistencija i osam skokova, a Trevor Ariza dodao je 18 poena (7/10) i šest skokova. Kod poraženih Deron Williams ubacio je 22 poena (8/16) uz šest asistencija, a Dirk Nowitzki dodao je 16 poena (6715) i deset skokova.

Odlična večer je iza Bradleya Beala koji je predvodio Washington do pobjede protiv Sunsa,. Beal je susret završio s 34 poena (12/23, trica 5/8), devet skokova i pet asistencija, a Ramon Sessions je dodao 18 poena (8/12). Kod poraženih Eric Bledsoe ubacio je 22 poena (9/18) uz sedam asistencija, a Brandon Knight 19 poena (7/16) uz po pet skokova i asistencija.

Rezultati:
New York Knicks - Brooklyn Nets 108:91 (Carmelo Anthony 28p, 7sk / Brook Lopez 21p)
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 102:95 (Reggie Jackson 23p, 5as / Khris Middleton 21p, 5sk)
New Orleans Pelicans - Cleveland Cavaliers 114:108 produžetak (Anthony Davis 31p, 12sk / LeBron James 37p, 8as, 7sk)
Atlanta Hawks - Los Angeles Lakers 100:87 (Al Horford 16p, 9sk, 5as / Louis Williams18p)
Dallas Mavericks - Houston Rockets 96:100 (Deron Williams 22p, 6as / James Harden 25p, 9as, 8sk)
Washington Wizards - Phoenix Suns 109:106 (Bradley Beal 34p, 9sk, 5as / Eric Bledsoe 22p, 7as)