Potpuni raspad sustava, Budućnost iskoristila Cibonu za podizanje samopouzdanja

Branimir Korać • subota, 05.12.2015.

Još jedna utakmica u kojoj Cibona nije bila ravnopravan protivnik, u kojoj je odigrala vrlo loše i samo potvrdila da je na dnu forme. Iako je protivnik objektivno jači, Cibosi su se epski raspali i upisali vrlo visok poraz 91:69...

Šuterski trening za igrače Budućnosti bio je u najvećoj mjeri uspješan. Igrači Cibone često im nisu niti smetali, puno otvorenih šuteva, puno ubačaja i potpuni raspad sustava kod domaćina u svega nekoliko minuta. Iskusna i kvalitetna momčad to lakoćom prepoznaje i kažnjava na način na koji su to napravili Podgoričani.

U pojedinim fazama igre Cibona je izgledala tužno i nemoćno, Budućnost raspoložena i u takvom odnosu snaga nije bilo teško procijeniti kako će susret završiti.

Jedino pozitivno u cijeloj priči bilo je prvih deset minuta u kojima se Cibona još i dobro držala, na obje strane parketa čisto solidno izgledala, ali onda se jednostavno dogodio "nekakav klik" u glavama i igrači su počeli sve više tonuti.

Gosti su se raspucali, počeli pogađati iz svih pozicija i kažnjavati nedovoljno agresivnu obranu domaćina. Iz plus nakon prvih deset minuta, Cibona je otišla vrlo brzo u minus, ali na odmoru još uvijek to nije izgledalo tako dramatično i Podgoričani su vodili 49:42.

Umjesto da se igrači smire u svlačionici, preslože i bolje izađu u drugom poluvremenu, dogodilo se upravo suprotno. Baš nikakav odgovor Cibosi nisu imali posebno u trećoj dionici gdje su bili potpuno nemoćni što pokazuje i rezultat tog razdoblja 26:7.

Do kraja susreta osnovni cilj bio je pokušati ublažiti poraz, a to su Cibosi uspjeli tek kad su se i gosti opustili i smanjili ritam.

U svakom slučaju još jedna vrlo loša Cibonina predstava i to više nije iznimka nego postaje pravilo što je znaka da se neke stvari moraju analizirati i mijenjati. Činjenica je da Ciboni puno previše nedostaje Ante Žižić, ali i kada ne ide, na parketu se mora izgarati.

U otužnoj Ciboninoj večeri, Filip Krušlin ubacio je 14 poena (2/3 za dva, 3/5 za tri), Marin Rozić 13 poena (5/8 za dva, 1/2 za tri), a Nebojša Joksimović 11 poena (1/1 za dva, 3/5 za tri). Kod Budućnosti Tadija Dragićević bio je na 23 poena (8/11).