Nikola Raič • nedjelja, 06.12.2015.

Sinoć smo na NBA parketima svjedočili još jednoj sjajnoj večeri Stepha Currya. Nova utakmica preko 40 poena bila je dovoljna za 25. pobjedu u nizu Golden State Warriorsa...

Toronto Raptors – Golden State Warriors 109:112

Sjajnu utakmicu gledali smo na „Sjeveru“, revolveraški obračun Currya i Lowrya otišao je na stranu MVP-a, uostalom kao i svaka utakmica ove sezone. Warriorsi su na 21-0, a nije ih usporio ni rekord karijere Kylea Lowrya.

Od samog početka imali smo priliku uživati u fenomenalnim potezima Currya i Lowrya. Prvi su udarac zadali gosti i serijom 16:0 napravili prednost, no domaćini se vraćaju u utakmicu. Tada na scenu stupaju Splash Brothers i rade novu seriju za plus 10 prije odmora.

Kyle Lowry je u večeri karijere uspio ponovno vratiti Raptorse u utakmicu, ovakva predstava bi vjerojatno bila nagrađena protiv svake momčadi u NBA ligi, ali sinoć je nasuprot sebi imao još boljeg Currya. Nove dvije čudesne trice za vodstvo u samoj završnici susreta i 21. pobjedu u sezoni.

Za razliku od Lowrya, Curry je imao podršku u Thompsonu koji je ubacio 26 poena (7/15. 6/9 za tri). MVP se za ustavio na 44 poena (14/24, 9/15 za tricu) i podijelio sedam asistencija. Lowry je ubacio 41 (14/26, 6/10 za tri) te upisao sedam asistencija i četiri ukradene lopte.

Utah Jazz – Indiana Pacers 122:119*

Odličnu utakmicu gledali smo u Salt Lake Cityu, domaćini su nakon produžetka savladali Pacerse. Rekord karijere Paula Georgea poništio je Derrick Favors svojom sjajnom partijom.

Paul George je počeo sipati trice krajem treće i početkom četvrte četvrtine kako bi vratio Indianu u utakmicu. Nakon što je učinio to, nije se zaustavio i vodi svoju momčad do prednosti od pet poena samo dvije minute do kraja utakmice. Utah je svoj zadnji napad na minus tri odigrala na Favorsa koji uz prekršaj zabija koš, a zatim i slobodno bacanje za produžetak.

George je imao zadnji napad i šut za pobjedu, ali je njegova „duga dvica“ završila samo na obruču. U produžetku Favors i Hayward odvode Jazz do prednosti, ali je zadnji napad opet imala Indiana. Ovaj put je lopta bila u Georgea Hilla, koji promašuje tricu za drugi produžetak.

Favors je na kraju ubacio 35 poena (14/24) i uhvatio 13 skokova, Hayward je dodao 22 poena (5/14). Paul George je ubacio nedovoljnih 48 poena (15/27, 8/11 za tri) i uhvatio osam skokova.

Ostale utakmice:

Denver je u ranijem terminu nanio 76-ersima jubilarni 20. poraz ove sezone. Posebno raspoložen je bio Danilo Gallinari koji je ubacio 24 poena (7/14). 76-ersi su imali čak sedam dvoznamenkastih strijelaca, ali ni to nije bilo dovoljno za drugu pobjedu u sezoni. Denver je slavio 108:105.

LeBron James je odlučio preskočiti gostovanje kod bivšeg kluba, a Miami je to iskoristio i upisao 12. pobjedu ove sezone. Heat još jednom pokazuje kako će ove godine biti velik zalogaj svima, posebno na domaćem terenu gdje imaju 10-3. Dragič je konačno odigrao pravu utakmicu i nadamo se da ćemo više takvih vidjeti od njega u nastavku sezone. Slovenac je ubacio 17 poena (7/11) i podijelio osam asistencija. Wade nastavlja podsjećati na „stare dane“ novom odličnom partijom, 19 poena (8/14), pet skokova i četiri asistencije za pola sata igre.

Hornetsi su u United Centru nadigrali Bullse i nanijeli im drugi domaći poraz ove sezone. Hornetse su do pobjede 102:96 vodili Batum sa 24 poena (8/16) i 11 skokova te Kemba Walker sa 17 poena (7/16), šest skokova i pet asistencija. Kod domaćina najbolji je bio Butler sa 25 poena (8/18) i osam skokova.

Rocketsi su tek u posljednjoj četvrtini uspjeli slomiti Kingse za pobjedu 120:113. Domaćine je do pobjede vodio njihov najbolji igrač James Harden sa 31 poenom (6/14, 5/6 za tricu) i devet asistencija, a konačno je imao u pravu podršku u Howardu koji je dodao 22 poena (7/9) i 18 skokova. Kod Sacramenta ponovno odlična partija preporođenog Ronda 13 poena (6/12) uz čak 19 asistencija.

Portland je upisao pobjedu kod Minnesote, 109:103. Domaćinima nije pomogla ni još jedna sjajna predstava rookiea Townsa koji je ubacio 27 poena (12/21) i uhvatio 12 skokova, a ni jubilej Kevina Garnetta koji je probio granicu od 26.000 poena u karijer. Sve su to upropastili Lillard i C. J. McCollum, bekovski par Portlanda zajedno je ubacio 36 poena i podijelio 13 asistencija.

Damjan Rudež je utakmicu odgledao s klupe.

Milwaukee Bucksi svladali su doma New York Knickse sa 106:91. Uravnotežena petorka i odličan nastup Carter – Williamsa s klupe bili su dovoljni za pobjedu. Mladi bek zabio je 20 poena (9/16) i podijelio pet asistencija.

Spursi su se opustili nakon što su napravili 15 razlike u prve tri četvrtine, ali su ipak ostali savršeni u AT&T Centru. Sinoć su savladali Celticse 108:105. Šest dvoznamenkastih strijelaca kod domaćina bilo je dovoljno za novu pobjedu, a najviše se istaknuo Aldridge koji je ubacio 17 (8/15) i uhvatio osam skokova.

Los Angeles Clippersi su okrenuli Orlando Magic u posljednjoj četvrtini i upisali 11. pobjedu ove sezone s konačnih 103:101. U nedostatku Paula ponovno je glavnu ulogu preuzeo Jamal Crawford s 32 poena (10/19, 6/9 za tri) i pet asistencija. Još jedu odličnu utakmicu odigrao je i Blake Griffin, on je ubacio 28 poena (11/22), uhvatio 13 skokova i podijelio sedam asistencija. Kod Magica, Hezonja nije ulazio u igru, a najbolji je bio Oladipo koji je ubacio 24 poena (10/20) uz sedam skokova i pet asistencija.