Cedevita nastavila sjajnu seriju u ABA ligi, nova pobjeda upisana u Skoplju

Branimir Korać • nedjelja, 06.12.2015.

Košarkaši Cedevite nastavili su nizati pobjede u ABA ligi. Novo slavlje upisali su u Skoplju gdje su svladali domaći MZT sa 70:65 i dok su oni nastavili s pobjedama, domaćin je nastavio seriju poraza...

Šest uzastopna pobjeda Cedevite i šesti uzastopni poraz MZT-a u ABA ligi. Obje momčadi tako su nastavile svoju seriju iako su Makedonci željeli doći do prve pobjede još od onog susreta s Cibonom u Skoplju u kojem su slavili s tijesnih 69:68.

Iako Cedevita nije odigrala posebno dobro na ovom gostovanju, stigla je do pobjede i pokazala da može i u takvom izdanju slaviti. Nedostajao je Jacob Pullen koji je otišao na sprovod u SAD te Bill Walker koji je lakše ozlijeđen, ali i pod upitnikom što se tiče ostanka u klubu s obzirom da će u ponedjeljak biti jasno hoće li Cedevita aktivirati ugovor.

I bez dvojice Amerikanaca pokazala se boljom momčadi od MZT-a, u drugom poluvremenu kada je bilo važno Miro Bilan, Luka Babić i Fran Pilepić odigrali su ključnu ulogu i odveli svoju momčad do pobjede.

Još u 28. minuti stvari nisu izgledale obećavajuće po Cedevitu. MZT je imao visokih 50:38, ali tu su se gosti probudili i serijom 14:0 okrenuli utakmicu i stvari su se polako počele razvijati prema očekivanjima.

Četiri minute prije kraja domaćin je vodio 60:58, nakon čega Bilan, Arapović i Babić ubacuju važne poene, Cedevita radi novu seriju, ovaj put 8:0 i odnosi pobjedu.

Miro Bilan predvodio ju je s 14 poena (8/13) i deset skokova, Luka Babić dodao je 13 poena (5/8) i pet skokova, a James White deset poena (4/6) i pet asistencija.

Kod MZT-a Đorđe Drenovac ubacio je 18 poena (7/17).