Nakon okončanog pretposljednjeg kola, ostala slobodna još tri mjesta u TOP 16

Branimir Korać • subota, 12.12.2015.

Još samo tri mjesta preostala su za popuniti u TOP 16 Eurolige. Dva sudionika dat će skupina A, a još jednog skupina D...

Skupina A

Bayern - Real Madrid 67:86

Madridski Real ostao je u igri za prolazak skupine i ulazak u Top 16. U Münchenu nije imao pravo na krivi korak i morao je slaviti protiv Bayerna što je na kraju i učinio. Madriđani su napokon pokazali pravo lice i ubilježili su visoku pobjedu.

Igrači Pabla Lasa bili su potpuno svjesni važnosti ovog susreta, međutim Bayern se pokazao kao tvrd orah u prvom dijelu da bi u nastavku ipak Madriđani bili bolji.

50:29 u korist real Madrida glasio je rezultat u drugom poluvremenu čime su gosti stigli do visoke pobjede. Serija gostiju 18:2 riješila je pitanje pobjednika, potpuno prelomila utakmicu i nakon toga Bayern se nije mogao vratiti.

Gustavo Ayon s 22 poena (8/10), devet skokova i šest osvojenih lopti predvodio je goste, a Sergio Llull upisao je 18 poena (6/11). Kod domaćina KC Rivers ubacio je 22 poena (8/14, trica 6/7), a Deon Thompson deset poena (4/10).

Strasbourg - Himki 69:78

Himki je osigurao ulazak u Top 16 gostujućom pobjedom protiv Strasbourga. Francuzi će za prolaz morati slaviti u Madridu protiv Reala, a osim toga moraju čekati i rasplet ostalih utakmica.

Nisu Rusi imali lagan posao. šest minuta prije kraja Strasbourg je još uvijek bio u vodstvu, međutim nakon toga uslijedila je serija gostiju koja je prelomila utakmicu. Do kraja utakmice domaćin je ubacio samo tri poena te upisao novi poraz.

Aleksej Šved ubacio je 23 poena (8/17) uz pet skokova, a sjajan je bio Tyler Honeycutt s 15 poena (6/13) i 19 skokova. Kod domaćina Kyle Weems ubacio je 14 poena (6/13), a Rodrigue Beaubois 13 poena (5/11).

Fenerbahče - Crvena zvezda 79:61

Crvena zvezda nije izdržala u Istanbulu. Fenerbahče je u drugom poluvremenu jednostavno bio bolji protivnik, stvorio je visoku prednost i otišao do pobjede.

Prvih 20 minuta donijelo je posve ravnopravnu košarku, a Turci su se vratili iz zaostatka i na kraju na odmor odnijeli prednost 39:37. Punih pet minuta u drugom dijelu Zvezda je ostala bez poena, domaćin je to kaznio i otišao do visokog vodstva.

U domaćem sastavu Ekpe Udoh ubacio je 13 poena (6/11), a po 12 su dodali Pero Antić (4/6) i Luigi Datome (4/8, osam skokova). Kod Zvezde Marko Simonović ubacio je 15 poena (5/11, trica 5/8).

Panathinaikos - Zielona Gora 82:51

Panathinaikos je lakoćom slavio protiv Zielone Gore, prošao u Top 16, a Poljake poslao u Eurokup. U dvoboju koji nije obilovao rezultatskom dramom, Panathinaikos je odjurio do pobjede.

Zielona Gora u drugom poluvremenu ubacila je samo 18 poena od čega u posljednjoj četvrtini tek četiri stoga i ne čudi visok poraz. Otpor je pružala tek u početnoj fazi susreta nakon čega je sve bilo na strani Panathinaikosa.

Domaćina su predvodili Nick Calathes s 18 poena (7/8), sedam asistencija i pet skokova te James Gist s 14 poena (6/8) i šest skokova. Kod gostiju Mateusz Ponitka ubacio je 11 poena (3/4) uz pet skokova.

CSKA Moskva - Darussafaka 94:66

Očekivano lagan posao imao je moskovski CSKA koji je ugostio Darussafaku. Domaćin je potpuno dominirao i to mu je donijelo uvjerljivu pobjedu, no pravi posao očekuje ga tek u posljednjem kolu gdje će s Unicajom igrati za prvom mjesto u skupini.

Fantastično razdoblje igre domaćin je imao u trećoj četvrtini koju je dobio s čak 29:7, pobjegao na više od 30 poena prednosti i rutinski dovršio posao. Kao i CSKA, Darussafaka će također imati važan dvoboj sljedećeg tjedna kada igra izravno za prolaz protiv Maccabija.

Ujednačene strijelce kod domaćina predvodio je Nando De Colo s 14 poena (4/9) i sedam skokova, a Vitali Fridzon dodao je 13 poena (4/7). U gostujućim redovima Reggie Redding ubacio je 12 poena (5/11).