Mulaomerovićev uspješan debi, Ciboni derbi protiv Zadra

Davor Kovačević • nedjelja, 13.12.2015.

Iako su u posljednjih pet minuta četvrte četvrtine ostali bez ubačaja, a Zadrani pritom stvorili najvećih 63:58, košarkaši Cibone prekinuli su neugodan niz poraza i preko Zadra stigli do pete pobjede u ABA ligi, a prve pod vodstvom Damira Mulaomerovića.

Cibona – Zadar 74:65 (Žižić 15, Jagodić Kuridža 14; Delaš 13, Cosey 11)

Damir Mulaomerović svoju eru na klupi Cibone započeo je pobjedom. Važnom pobjedom iz više perspektiva. Od toga da je Cibona prekinula neugodan niz od pet uzastopnih poraza u svim natjecanjima i četiri u ABA ligi do toga da je peta pobjeda sezone u regionalnom društvu ostvarena u derbiju protiv rivala iz Zadra.

Na čiju stranu da je otišla posve izjednačena u kojoj je konačnih +9 i najveća razlika koju je ijedna ekipa stvorila kroz 40 minuta ne bi bilo nezasluženo. No zadarska crna rupa i napadačka blokada u završnici bila je nešto veća od one zagrebačke.

Rozić, Žižić i Jagodić Kuridža bio je trojac iz čijih su pokušaja stigli praktički jedini poeni Cibone u prvih desetak minuta uz iznimku Hukića. Ništa širi izbor nije imao ni Ante Nazor, Ante Delaš i Marko Ramljak postigli su 15 od uvodnih 21 poena Zadra na što se nadovezao Bašić s dvije trice od kojih je ona prva bila za premijerno vodstvo gostiju 24:23.

Odgovorila je Cibona serijom 8-0 za najvećih +7 (31:24) u 15. minuti, a da pritom njen najbolji strijelac James Florence nije poentirao ni jednom. U sljedeća dva napada Amerikanac je povezao pet poena što su i ostale jedine njegove realizacija na cijeloj utakmici.

Iako su manje-više velik dio vremena provodili loveći protivnika, Zadrani nisu dublje utonuli od tih -7. Pa i bez Delašovih poena koji je u prvom poluvremenu bio najbolji zadarski igrač (deset poena). Radili su Nazorovi igrači veliki posao u obrani, ali koji nisu znali kapitilizrati do te mjere da se domaćini upecaju u nervozne napade.

Od 54:58 na početku posljednje četvrtine Zadrani su do 36. minute zadržali Cibonu bez ubačaja. Na najvećih zadarskih +5 (63:58) domaćini su odgovorili s devet poena u dvije minute za 67:63 za što najveće zasluge idu Krušlinu i njegovih sedam poena. Konačnu presudu gostima je potpisao Joksimović tricom iz trećeg napada nakon što je prethodno uhvatio dva napadačka skoka pokraj inertnih Zadrana čiji je povratak u rukama držao Delaš, ali njegova trica na ulasku u posljednju minutu ostala je na obruču.