Josip Piršljin • utorak, 15.12.2015.

Bayern je nešto teže od očekivanog svladao Darmstadt u osmini finala DFB Pokala za što je najzaslužniji sjajan gol Xabi Alonsa, a pobjede su osigurali još i Bayer Leverkusen, Heidenheim, te Werder u Mönchengladbachu gdje je palo sedam pogodaka.

Guardiola za dvoboj osmine finala Kupa nije štedio Neuera, Lahma, Vidala, Müllera i Lewandowskog, no svejedno se Bavarci nisu "prošetali" do pobjede protiv Darmstadta koji na ljestvici Bundeslige drži 12. mjesto. Četvrtfinale su na Allianz Areni izborili minimalnim slavljem.

Jedini pogodak na utakmici pao je u 40. minuti kada je mrežu Mathenije "rasparao" Xabi Alonso. Lopta mu se odbila nakon kornera, a Španjolac volejem s više od 25 metara zabija za 1:0. U drugom poluvremenu nije bilo više promjene rezultata, te se momčad iz Münchena plasirala među osam najboljih.

Apotekari iz Leverkusena nisu imali previše problema protiv četvrtoligaša Unterhachinga iako su gubili od 27. minute. Schmidt je koristio svoje ponajbolje igrače, a od Hrvata na klupi je bio Dario Krešić, dok Tin Jedvaj još uvijek ne konkurira. Bauer je zabio za iznenađujuće vodstvo domaćih, a sjajnu formu dokazao je Chicharito pogotkom za izjednačenje.

U drugom poluvremenu Bayer je dovršio posao s nova dva gola. Najprije je u 55. minuti precizan za vodstvo gostiju bio Kiessling, a konačnih 3:1 postavio je sedam minuta prije kraja Bellarabi. Unterhaching je od 79. minute igrao s jednim manje poslije isključenja Taffertshofera.

Odličnu utakmicu odigrali su Borussia Mönchengladbach i Werder. Na Borussia-Parku je palo čak sedam golova, a na kraju su se veselili gosti iz Bremena. Stindl je doveo Borussiju u vodstvo, a potom Werder preokreće preko Sternberga i Vestergaarda. Hrgota vraća stvari na početak u 73. minuti, ali Werder ipak postiže nova dva gola preko Pizarra i Ujaha za pobjedu. Poraz Borussije ublažio je Hrgota u sudačkoj nadoknadi.

Osminu finala Kupa osigurao je i drugoligaš Heidenheim protiv člana 3. lige Erzgebirge Auea. Za to mu je bila dovoljna pobjeda 2:0 u gostima koju je osigurao u drugom poluvremenu golovima Feicka i Schnatterera. U redovima poražene ekipe svih je 90 minuta odigrao hrvatski branič Adam Sušac.