HINA • srijeda, 16.12.2015.

Denver Nuggetsi su sinoć sa 112-100 pobijedili Minnesota Timberwolvese, a Damjan Rudež je u 10:36 minuta koliko je bio na terenu ostao bez učinka.

Randy Foye i Kenneth Faried su predvodili Nuggetse sa 19 poena i Denver je upisao šestu pobjedu u sedam utakmica. Will Barton je ubacio 14 uz sedam skokova i pet asistencija za Nuggetse (11-14) koji su imali šut iz igre 56 posto.

Kod Timberwolvesa najbolji je bio Andrew Wiggins s 23 poena, a Zach LaVine je ubacio 20 koševa uz pet asistencija. Za Timberwolvese je ovo sedmi poraz u osam zadnjih utakmica. Ricky Rubio je dodao 13 koševa, devet asistencija i četiri skoka. LeBron James je ubacio 24 koša, a Kevin Love 20 uz osam skokova i Cleveland Cavaliers su slavili protiv Boston Celticsa sa 89-77. Avery Bradley je ubacio 17 koševa za Boston, a Jae Crowder 14.

Sacramento Kings su na krilima DeMarcusa Cousinsa, koji je zabio 26 koševa uz 12 skokova, pobijedili Houston Rocketse sa 107-97. Omri Casspi je dodao 19 koševa, Darren Collison 14 uz 13 asistencija te šest skokova za treću uzastopnu pobjedu Kingsa. Najučinkovitiji kod Rocketsa bio je James Harden s 33 koša, dok su Terry i Patrick Beverley ubacili po 14 svaki.

Los Angeles Lakers su sa 113-95 bili bolji od Milwaukee Bucksa, a Kobe Bryant je postigao 22 pogotka uz šest asistencija. D'Angelo Russell je dodao 19 koševa i sedam asistencija za Lakerse koji su u trećoj četvrtini imali prednost od 22 koša i tako došli do druge pobjede u zadnjih 15 utakmica. Lou Williams je zabio 16 koševa, a Julius Randle 14 uz isto toliko skokova. Kod Bucksa najbolji je bio Michael Carter-Williams sa 19 koševa.