Mulaomerović i dalje ne zna za poraz na klupi Cibone, Vukovi pokazali zube u Celju

Branimir Korać • subota, 19.12.2015.

U jednom od svojih boljih nastupa ove sezone Cibona je u gostima svladala Tajfun Šentjur s visokih 74:52. Iako su se igrači založili za ostanak Rimca i Golemca na klupi, očito je da je trenerska promjena pokrenula momčad i Cibona je počela pobjeđivati...

Tajfun u dobroj formi i sa serijom pobjeda protiv Cibone koja je nakon promjene trenera pokazala pozitivne znakove, ali još uvijek daleko od neke velike igre. Ipak u Celju je Cibona bila bolji protivnik i potpuno zasluženo odnijela je pobjedu.

Nakon dugo vremena Cibona je odigrala dobru utakmicu, napredak je bio očit, a posebno raduje dobar nastup Ivice Zupca koji je odlično iskoristio minutažu.

Dimenziju više Ciboninoj igri dali su upravo Zubac i mladi Šiško koji su pokazali da se na njih mora ozbiljno računati i da su spremni za ozbiljnu minutažu.

Od početka Cibona je preuzela kontrolu nad susretom i već u završnici prve četvrtine bila nadomak dvoznamenkaste prednosti nakon što je Siriščević pogodio tricu za 22:13.

I u ranijim susretima ove sezone Cibona je znala stvoriti prednost i onda ući u krizu nakon koje je protivnik stvarao razliku. Bilo je vrlo važno izdržati do odmora i na poluvrijeme otići s vodstvom što su Mulaomerovićevi igrači i napravili.

Tajfun je malo smanjio zaostatak i u drugo poluvrijeme ušlo se s 39:34 za Cibonu. Odmah na statu treće dionice Čebular je približio Tajfun na dva poena zaostatka, no bliže od toga nije išlo.

Utakmica je prelomljena u razdoblju od 26. do 28. minute kada Cibona radi seriju 13:0, odlazi na 55:39 i više nije bilo dvojbe.

U pobjedničkom sastavu Zubac je za 19 minuta ubacio 16 poena (7/11) uz šest skokova, a odličan je bio Marko Jagodić< Kuridža s 12 poena (4/5) i 12 skokova. Kod Tajfuna Sandi Čebular ubacio je 17 poena (5/10) i pet skokova.

Za razliku od Cibone, u drugom hrvatsko-slovenskom dvoboju Zadar nije bio uspješan. On je u Višnjiku ugostio Krku i ubilježio poraz 74:67.

Domaćin je u ovom susretu podbacio, od početka je bio u zaostatku i kada se na kraju uspio približiti, nije uspio to iskoristiti.

Krku su predvodili Stefan Sinovec sa 17 poena i deset skokova te bivši kapetan Zadra Ive Ivanov sa 16 poena i četiri skoka. Kod domaćina Ante Delaš ubacio je 20 poena, a po deset su dodali Ivan Marinković i Filip Kraljević.