Knicksi "jedva dočekali" umorne Bullse; Rocketsi bolji od Clippersa

Nikola Raič • nedjelja, 20.12.2015.

U pet sinoćnjih utakmica na NBA parketima vidjeli smo pet pobjeda domaćina…

Prvi su prednost domaćeg terena obranili igrači Thundera, koji su se poigrali s Los Angeles Lakersima i na kraju slavili s ogromnih 118:78. Utakmica je bila riješena već nakon prve četvrtine u kojoj su domaćini ostvarili prednost od 20 razlike, a ta prednost do kraja je samo rasla. Kod Oklahome najbolji Kanter koji je dobro iskoristio svoju minutažu te upisao 19 poena (8/13) uz 14 skokova, Durant je dodao 22 (7/13) uz osam skokova. Kod poraženih gostiju Williams je u ulozi startera ubacio 20 (5/11).

Washington nije u sezonu ušao u skladu sa svojim očekivanjima te će im sinoćnja pobjeda sigurno biti od velike važnosti za povratak u formu. Wizardsi su nakon pobjede nad Hornetsima, 109:101, na omjeru 11 – 14, a na svom terenu imaju mizernih 5 – 7. U dobroj utakmici sinoć ključ je bio John Wall, koji nije dopustio novi poraz svoje momčadi. Playmaker Wizardsa je ubacio 27 poena (10/21) i podijelio 12 asistencija. Dobru podršku imao je i u ostalim članovima prve petorke Dudley je ubacio 19, Gortat 18, a Temple 21. Kod Hornetsa još jedna odlična predstava Batuma, Francuz je uz 14 poena (5/12) uhvatio šest skokova i podijelio 8 asistencija.

Knicksima su premoreni Bullsi došli kao naručeni. Nakon četiri produžetka protiv Pistonsa, gosti jednostavno nisu imali snage da pruže veći otpor Knicksima, koji su na kraju slavili s uvjerljivih 107:91. Anthony je ubacio 27 poena (12/20) te uhvatio sedam skokova. Kod Bullsa, povratnik u petorku Noah je dobro iskoristio minute te ubacio 21 poen (9/16) uz 10 uhvaćenih skokova.

Houston je ponovno savladao Los Angeles Clipperse. Rocketsi su odlično otvorili utakmicu te su u prvoj četvrtini napravili prednost od 21 razlike koju Clippersi nisu mogli sustići do kraja susreta. U konačnici, ugodnih plus 10 za domaćine, 107:97. Howard je unatoč samo 26 minuta na parketu ubacio 22 poena (8/11) i uhvatio 14 skokova dok je Harden zabio 18 (4/13) uz 11 asistencija. Clipperse i dalje predvodi odlični Griffin, večeras je ubacio 22 poena (9/13) uz osam skokova i šest asistencija.

U pravoj ratničkoj utakmici odličnih obrana, Memphis je u svom stilu bio bolji od Indiane. U posljednjoj četvrtini domaćini su ostavili Pacerse na 18 poena i to je bilo ključno za konačnu pobjedu od 10 poena razlike. Odlično raspoloženi kod Memphisa bili su Gasol s 19 poena (9/18) i 12 skokova te Conley koji je dodao 20 poena (6/16) uz osam asistencija. Pacersima nije bila dovoljna još jedna partija njihovog najboljeg igrača Georgea, ubacio je 29 poena (8/22) i uhvatio šest skokova.