Krka prekinula domaći zadarski niz: „Razočaran sam pristupom svoje momčadi“

Davor Kovačević • nedjelja, 20.12.2015.

Iako je cijelu utakmicu proveo loveći Krku, Zadar je u posljednjoj minuti mogao izboriti produžetak, no najbolji zadarski igrač Ante Delaš nije imao previše raspoloženih suigrača. Krka je sa 74:67 odnijela pobjedu s Višnjika.

Došao je kraj lijepom zadarskom nizu na domaćem terenu. Nakon četiri pobjede redom protiv Tajfuna, Olimpije, Partizana i Igokee, Krka je kao treći slovenski predstavnik uspjela zaustaviti Zadrane i nanijeti im osmi poraz u sezoni, a treći domaći.

“Razočaran sam pristupom svoje momčadi“, kratak, jasan i izravan bio je trener Zadra Ante Nazor.

Tko zna bi ili se Nazorovo stajalište promijenilo da Ante Delaš, ujedno i daleko najbolji strijelac domaćina s 20 poena, u posljednjoj minuti pri 67:70 za goste nije izgubio loptu u napadu u kojemu su Zadrani mogli odvesti utakmicu u produžetak. No sve u svemu nije to bila dovoljno dobra partija Nazorovih igrača da Slovenci to ne kazne.

“Od početka utakmice imao sam dojam da se protivnik ugodno osjeća na našem terenu i da se došao nadigravati. Dali smo mu puno zraka. Nismo ušli agresivno da prenesemo težište igre na cijeli teren i da razbijamo njihove kretnje. Kada su se njihovi šuteri razigrali i kada tome pridodamo da nismo kontrolirali skok, normalno da nismo mogli nametnuti svoj ritam igre. Protivnik je pogodio neke bitne šuteve s istekom napada, a mi nismo“, ispričao je Nazor.

U svih 40 minuta Zadar je tek u dva navrata bio u vodstvu. Onom početnom od 6:4 i na startu treće četvrtine kada je poveo 37:36, ali nije do kraja iskoristio tehničku i očiglednu nervozu u gostujućim redovima. Krka je već do kraja iste dionice prvi put otišla i preko deset (54:43), no i kad je Zadar prijetio preokretom, za goste bi se ukazao bivši zadarski kapetan Ive Ivanov koji je samo u posljednjih deset minuta postigao 12 od ukupno 16 poena.