Cedevita nastavlja nizati pobjede u ABA ligi, Sutjeska bez šanse u Domu sportova

Branimir Korać • nedjelja, 20.12.2015.

Gostovanje Sutjeske u Domu sportova kao što se i očekivalo bilo je tek odrađivanje posla za Cedevitu. Velika razlika u kvaliteti i u konačnici glatka pobjeda hrvatskog prvaka...

Veljko Mršić dobio je ono što je i tražio od dvoboja protiv Sutjeske. Glatka pobjeda hrvatskog prvaka s konačnih 73:50, prilika i za one koji su igrali manje te susret bez velikog utroška energije.

Takvo što se i očekivalo, ipak je Cedevita se klasu bolja momčad od Sutjeske i svaki drugačiji ishod od glatke pobjede domaćina predstavljao bi veliko iznenađenje.

U svim statističkim pokazateljima Cedevita je bila bolja izuzev u izgubljenim loptama gdje je Mršićeva momčad ipak u svoj svojoj opuštenosti dosta i griješila. Čak 21 izgubljena lopta nije nešto što bi moglo zadovoljiti trenera, ali to se kompenziralo na druge načine, velikim dijelom kroz skok gdje je Cedevita ostvarila čak dvostruko više skokova (46:23).

Od početka susreta Cedevita je dominirala i imala stvari u svojim rukama, a Sutjeska je naznake bolje igre pokazala tek na početku druge četvrtine kada je uspjela iz minusa doći do poravnanja 18:18.

Sredinom tog dijela igre gosti su su i poveli s 22:20 da bi nakon toga Cedevita napravila veliku seriju 16:2, stvorila visoku razliku i riješila pitanje pobjednika.

U drugom dijelu nije bilo nepotrebnog kompliciranja, uspjela se Cedevita odvojiti i na više od 20 poena razlike te je mirno privela utakmicu kraju.

Još jednu odličnu utakmicu u Cedevitinom sastavu odigrao je Miro Bilan koji je ubilježio 15 poena (5/7) i 13 skokova, Jacob Pullen ubacio je deset poena (3/7) i pet asistencija, a Džanan Musa uhvatio je 11 skokova. Kod Sutjeske Nikola Pavlićević ubacio je 17 poena.