Zagrebački derbi riješen već do poluvremena, Mulaomeroviću prvi poraz

Davor Kovačević • utorak, 22.12.2015.

Cedevita je s 81:69 preko Cibone stigla do devete uzastopne pobjede u ABA ligi prekinuvši Cibonin mini-niz od tri pobjede. Damir Mulaomerović upisao je prvi poraz na klupi Cibone koja je već do poluvremena ostala bez šansi protiv razigrane Cedevite kod koje je dominirao kapetan Bilan.

Damira Mulaomerovića sustigla je očekivana sudbina. Nakon tri startne pobjede protiv Zadra, Energije i Tajfuna, Mula je ubilježio prvi poraz na klupic Cibone. Najveći dosadašnji ispit on i njegovi igrači nisu položili. Niti su zaslužili prolaznu ocjenu protiv razigrane i rastrčane Cedevite koja je nakon svega 48 sati i glatke pobjede nad Sutjeskom jednako tako odradila i zagrebački derbi. Autoritativno. Za nastavak rekordnog niza pobjeda u ABA ligi koji je došao do broja devet.

Sutjeska je u Draženovom domu u nedjelju izdržala do sredine treće četvrtine, Cibona ni toliko. Malo je toga bilo vrijedno spomena s Cibonine strane. Jedna od takvih stvari bilo je vodstvo 10:9 u koje je Zubac ugradio šest poena i jednu blokadu nad Bilanom. Jednakom mjerom, i još atraktivnije, nešto kasnije Zupcu je uzvratio Bilan, a s njegovom serijom poena i Cedevita Ciboni. Kapetanu momčadi s Velesajma u tricaškim dionicama pridružili su se Babić i Gordić, svaki s po dvije trice, i crveni su u čas vodstvo podigli do 30:14.

Vukovi su počeli ponešto i gađati izvana, povezali su nekoliko suvislih napada i prednost Cedevite istopila se na sedam koševa viška (30:23) za tri minute druge četvrtine. Dobre Cibonine minute nisu predugo trajale jer su White i Walker tricama ponovno vratili spokoj u gostujuće redove.

Posebna je priča prvog poluvremena bio Bilan koji je u 15-ak minuta provedenih na parketu cibosima utrpao 19 poena za valorizaciju 27. Najbolji Cedevitin igrač sve što je i dobio uredno je pospremio, a njegova je momčad već na velikom odmoru mogla otići preko 20 razlike da je Gordić realizirao posljednji napad.

To što nije Gordić učinio, jest White koji je coast to coast zakucavanjem pored Hukića i Joksimovića postavio 50:29. Cibona je bila bez ijednog koša Florencea, a nakon šest odigranih minuta s početka, Mulaomerović se tek u 26. minuti sjetio Zupca na klupi.

U međuvremenu je Cibonin trener pokušao nešto dobiti od mlađeg i starijeg Žižića, kao i sa zonom kojom su uspjeli djelom poremetiti tečnost gostujućeg napada. Mršićevi igrači nekoliko su napada zaredali s promašenim tricama, a Cibona smanjila na 36:50. Ispod toga Vukovi su otišli tek u pretposljednjoj minuti. Bilo je to pri rezultatu 65:76 pa je i Florence do kraja utakmice postao dvoznamenkast (10), no njega je Cibona trebala puno ranije. S druge strane nezaustavljivi Bilan utakmicu je završio s 25 poena, sedam skokova i ukupnom valorizacijom 35 za 27 minuta igre.