Impresivan niz nastavljen - deseta uzastopna regionalna pobjeda Cedevite

Branimir Korać • subota, 26.12.2015.

Cedevita je nastavila seriju pobjeda u regionalnom natjecanju, upisala je čak desetu u nizu, a nova žrtva bila je Krka. Momčad iz Novog Mesta poražena je rezultatom 70:60...

Iako je kao domaćin po prvi puta ove sezone igrala u Trnskom, Cedevita je bez obzira na to stigla do pobjede. Ugostila je Krku iz Novog Mesta, slavila sa 70:60 i stigla do impresivne desete uzastopne pobjede.

Krka je odigrala solidnu utakmicu, ali to što je dosta dugo držala rezultatsku ravnotežu, djelomično je i zasluga Cedevite koja nije bila u pravom izdanju.

"Tipična blagdanska utakmica, nismo bili pravi i na pravoj razini. Imali smo problema u obrani, ali to je nije bilo neočekivano jer su Babić i White bili bolesni, sada je to Pilepić i nemamo svježinu. Međutim dobro je da imamo konstantu pobjeda, danas smo ipak drugačija momčad od one koja je izgubila na početku sezone u Novom Mestu", rekao je Veljko Mršić.

U prvom poluvremenu igralo se potpuno ravnopravno i Cedevita je na odmoru imala malu prednost 35:32, no situacija se ipak promijenila u drugom dijelu.

U trećoj dionici prednost Cedevite plesala je na rubu dvoznamenkaste da bi u zadnjoj četvrtini ukupno serijom 14:2 Cedevita otišla do visokih 66:47 i prelomila susret.

Predvodili su je Jacob Pullen sa 16 poena (5/13) i Luka Žorić s 15 (5/8) i sedam skokova. Kod Krke Mirko Mulalić ubacio je 12 poena (4/8).