Budućnost u zadnjih pet minuta slomila otpor Zadra i ostala na vrhu ljestvice

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.12.2015.

35 minuta Zadrani su se odlično držali protiv favorizirane Budućnosti, dobrom obranom stvorili dosta problema protivniku, ali nisu izdržali. U završnici su se Podgoričani ipak odvojili i odnijeli pobjedu 65:52 u susretu u kojem nisu bili blizu svojih najboljih izdanja...

Od gostovanja u Beogradu kod Partizana početkom studenog, Budućnost ne zna za poraz u ABA ligi. Pobjeda u Zadru joj je osma u nizu u ovom natjecanju, a s druge strane Zadrani su nastavili negativnu seriju ubilježivši čak peti uzastopni poraz.

S obzirom da su gosti u ovaj susret ušli kao prilični favoriti, neovisno o tome što se igralo u Zadru gdje domaćin nikome prije utakmice ne priznaje da je bolji, Zadrani su pružili dobar otpor i natjerali Budućnost da prolije puno znoja za pobjedu.

Sve do 35. minute igralo se posve ravnopravno i Podgoričani se nikako nisu mogli u potpunosti odvojiti. Ipak tu je došla do izražaja njihova širina, zaigrali su bolje i na kraju otišli do pobjede 65:52.

U nekoliko navrata uspjela je Budućnost stvoriti razliku te se činilo da je na dobrom putu da prelomi utakmicu, ali Zadrani su se uspjeli vratiti. Bilo je problema u igri na postavljenu obranu pa je tako domaćin krajem treće dionice bio na samo 34 ubačena poena i zaostajao 11 razlike.

Ipak, braća Ramljak uspjeli su približiti Zadar i dovesti ga na minus pet, a ubačaj Marinkovića u 33. minuti poravnao je rezultat na 46:46.

Odvajanje je krenulo u zadnjih pet minuta. Nekoliko propuštenih napada za preuzimanje vodstva, ulazak u krizu i Budućnost je serijom 16:4 do kraja susreta uspjela rezultatski uvjerljivo slaviti i nastaviti seriju odličnih rezultata.

Jedini dvoznamenkasti kod Zadra bio je Filip Kraljević s 12 poena (4/6) i osam skokova, a kod Budućnosti nezaustavljiv bio je Tadija Dragićević s 22 poena (10/20) i pet skokova.