Medveščak dvaput stizao zaostatak i na kraju slavio kod Neftehimika

Branimir Korać • srijeda, 30.12.2015.

Hokejaši Medveščaka uzeli su vrijedna tri boda na gostovanju u Nižnjekamsku kod Neftehimika. Obje momčadi, svaka u svojoj konferenciji, bore se za mjesto u doigravanju stoga im je pobjeda u ovom susretu bila iznimno važna...

Iako je Neftehimik dva puta vodio, imao čak 39 udaraca prema golu Dannyja Taylora, Medvešćak je na kraju bio taj koji je slavio. U otvorenom susretu Medvjedi su također bili raspucani i imali tek dva udarca na gol manje, a na kraju su odnijeli pobjedu 4:2.

Domaćin je u posljednje vrijeme dosta pao u formi i Medvjede je dočekao sa samo dvije pobjede u zadnjih osam susreta, a probleme Neftehimika gosti su znali iskoristiti.

Početak je bio vrlo loš. Već u 44. sekundi Edwin Hedberg zaradio je isključenje, a niti minutu kasnije Neftehimik je poveo preko Nikite Ščitova.

Tu prednost domaćin je čuvao sve do 22. minute kada je Medveščak stigao do poravnanja. Strijelac je bio Simon Gysbers koji je gotovo s plave linije pronašao put paku do mreže.

Tri minute kasnije domaćin ponovno dolazi do vodstva, ovaj put preko Igora Poligalova, ali slijedi brz odgovor Medveščaka. Povratni pak za Colbyja Genowaya koji lijepo pogađa za 2:2.

S tim rezultatom okončana je druga dionica, a u 46. minuti Hedberg se odlično snašao pred golom Sudnicina i iz blizine donio prednost Medveščaku.

Dvije minute prije kraja, Tomaš Mertl iz kontranapada postavlja konačnih 4:2 za velika tri boda Zagrepčana.

Bio je to ujedno i posljednji nastup Medveščaka u ovoj godini, a ponovno će na ledu biti 4. siječnja kada u Ledenu dolazi Jokerit. Susret počinje u 19 sati.