Krušlin odigrao ključnu ulogu u Ciboninoj pobjedi u Ljubljani

Branimir Korać • srijeda, 30.12.2015.

Serija loših rezultata je iza Cibone koja se ipak podigla nakon promjene trenera. Pokazuje to i pobjeda na gostovanju kod Union Olimpije izvučena u posljednjim trenucima susreta s konačnih 68:67...

Odličan ulazak u utakmicu pa veliki pad i na kraju ipak pobjeda u završnici. Zanimljivo gostovanje je iza Cibone nakon kojeg će Damir Mulaomerović imati što za reći svojim igračima, pohvaliti dobar početak susreta, ali i prigovoriti na određenim propustima u nastavku.

U svakom slučaju, za Cibonu je u ovom trenutku ipak najvažnije da je došla do nove pobjede, sedme ove sezone, čime je preskočila Union Olimpiju i smjestila se u sredinu ljestvice.

Počelo je odlično za Cibonu koja je vrlo brzo stekla visoku prednost i već u osmoj minuti imala dvoznamenkastu razliku. Nije se tu stalo i sredinom druge četvrtine nakon ubačaja Ivana Siriščevića gosti su imali vrlo visokih 35:15.

Do odlaska na odmor Union Olimpija je malo smanjila zaostatak, ali Cibona je i dalje imala vrlo ugodnih 39:24.

Međutim u nastavku susreta nije zadržala tako visoku razinu igre. U drugoj polovici treće četvrtine krenuo je pad, Union Olimpija napravila je seriju čak 16:0 i preuzela vodstvo što je odvelo susret u neizvjesnu završnicu.

Kod 67:67 obje momčadi propustile su po dva napada, a nakon što je Lapornik promašio za pobjedu, Krušlin je zaustavljen prekršajem te je s jednim ubačenim slobodnim bacanjem donio Cibosima pobjedu.

Upravo Krušlin bio je prvo ime kod Cibone, ubacio je ukupno 16 poena (3/3 za dva, 2/4 za tri) od čega 12 u zadnjoj dionici. Nebojša Joksimović dodao je 15 poena (1/3 za dva, 2/3 za tri).

Kod Ljubljančana Sašo Zagorac ubacio je 15 poena (5/10).