Dobro prvo poluvrijeme pa potpuni raspad Zadrana u drugom dijelu

Branimir Korać • subota, 02.01.2016.

Zadar nije uspio napraviti iznenađenje u Sremskoj Mitrovici. Mega Leks je slavio s uvjerljivih 87:61 i to zahvaljujući puno boljoj igri u drugom poluvremenu i nezaustavljivom Luwawu Cabarrotu...

Mega Leks nastavlja s odličnim, a Zadar s lošim nastupima. Šesti uzastopni poraz Nazorove momčadi stigao je u gostima u Sremskoj Mitrovici gdje su njegovi igrači odradili dobrih 25 minuta i zatim pali u samo pet minuta.

Sve do sredine treće dionice Zadar je bio ravnopravan protivnik, Mega Leks se nikako nije mogao odvojiti, napad nije funkcionirao kako se trener Milojević nadao, ali u zadnjih pet minuta treće dionice sve se okrenulo.

Zadar je stao, domaćin napravio seriju čak 19:1 i pogurnuo goste u visok poraz.

Nakon prve četvrtine Zadar je imao prednost 18:14, sredinom treće četvrtine ubačajem Marinkovića poveo je 37:35 i tu počinje pad. Sljedeće poene iz igre gosti ubacuju tek u posljednjoj minuti četvrtine preko Ante Delaša kada je domaćin već bio na dvoznamenkastoj prednosti.

U posljednjoj četvrtini samo se nastavio pad gostiju, u 35. minuti Mega Leks je imao i čak 30 poena viška da bi do kraja susreta Zadar ipak uspio malo smanjiti zaostatak i upisati poraz.

Kod Zadra najučinkovitiji bili su Glenn Cosey s 14 poena (4/7 za dva, 1/5 za tri) te s po 12 Ivan Marinković (4/8, pet skokova) i Boris Barać (2/4 za dva, 2/6 za tri, devet skokova). Kod domaćina briljirao je Luwawu-Cabarrot s 29 poena (10/17), devet skokova i pet asistencija.