Nova pobjeda Cibone, bez Jagodić-Kuridže svladan Metalac

Branimir Korać • nedjelja, 03.01.2016.

Dan nakon odlaska Marka Jagodić-Kuridže u Češku, Cibona je ugostila Metalac iz Valjeva i upisala osmu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi. U teškom dvoboju Cibosi su slavili sa 77:73...

Cibona je doslovno iščupala pobjedu protiv Metalca uz odličan nastup Ante Žižića koji je iznio najveći teret i imao najveću minutažu. Metalac je do samog kraja bio i igri za pobjedu, ali nije znao iskoristiti pogreške kojih je bilo.

Skakački i borbeni doprinos Jagodić-Kuridže je nadoknađen, Cibona je u skoku čak bila i bolja od gostiju, no za mirniju završnicu bilo je potrebno više mirnoće i taktičke mudrosti. Previše nepotrebno ispucanih šuteva za tri poena, u nekim situacijama bilo je i boljih rješenja, ali na kraju će se ipak pobjeda pamtiti.

S ovom pobjedom Cibona je ostala u korak s MZT-om koji je također na osam pobjeda i drži petu poziciju, doigravanje je neuhvatljivo, ali zato je borba za peto i šesto mjesto potpuno otvorena.

Svih 40 minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, Metalac je imao prednost na poluvremenu, ali u nastavku je Cibona uspjela napraviti preokret i otići do pobjede.

Metalac je imao bolji ulazak u drugo poluvrijeme, poveo je 42:36, imao dosta prilika za povećanje prednosti, ali nije ih iskoristio i Cibona je ostala na životu. Polako su se Vukovi vratili u rezultatski egal, a ubačajima Siriščevića s linije slobodnih bacanja i poveli su u 27. minuti 50:49.

U posljednjoj dionici mogla je Cibona dovršiti posao, imala je nekoliko napada koji su je mogli odvojiti, no ostali su neiskorišteni i Metalac je konstantno bio za petama.

Kod 74:73 u samoj završnici susreta Florence je ubacio samo prvo bacanje, no uhvatio je skok u napadu nakon čega je na liniju slobodnih otišao Andrija Žižić i zaokružio ovu priču.

Ante Žižić bio je prvo ime susreta s 19 poena (5/10) i 14 skokova, a Jasmin Hukić dodao je 16 poena (7/12) i pet skokova. Kod gostiju Majstorović je ubacio 17 poena (7/15) uz osam skokova.