Rumunji velikim preokretom svladali Le Havre, Cibona na vrhu skupine

HINA • srijeda, 06.01.2016.

Košarkaši rumunjske Energije velikim su preokretom pred svojim navijačima svladali francuski Le Havre sa 78-68 u utakmici 2. kola S skupine FIBA Europa kupa, u kojoj se natječe i Cibona.

Francuska momčad je nakon prve četvrtine vodila 26-9, a u 14. minuti bilo je i najvećih +22 (33-11) za Le Havre. Međutim, Energia je sve to uspjela preokrenuti u nastavku utakmice. Rumunji su drugo poluvrijeme dobili s 52-30 za konačnih +10 (78-68). Domaće su do pobjede predvodili Mack s 19 i Troupe sa 17 koševa, dok je najbolji strijelac Le Havrea s 30 poena bio Vasallo.

Rumunjska momčad je došla do prve pobjede u drugom krugu, nakon što je u prvom kolu u Zagrebu poražena od Cibone u produžetku (88-93). Energia u 3. kolu gostuje kod litavskog Piena Žvaigždesa, a Le Havre će 13. siječnja gostovati kod Cibone u Zagrebu.