Napokon pravo izdanje Zadra, Tajfun pregažen u Celju

Branimir Korać • petak, 08.01.2016.

Seriji od šest poraza Zadra u nizu došao je kraj. Na važnom gostovanju kod Tajfuna, Zadrani su pokazali bolje lice nego u posljednjim susretima i ubilježili su visoku pobjedu 82:66...

Kada je na kraju plus 16 premala razlika u odnosu kakva je situacija bila na parketu, jasno je da ste odigrali jako dobru utakmicu. Jasno, bilo je stvari koje su mogle biti i bolje, ali nakon ovakve pobjede ne treba cjepidlačiti. Posebno jer je ona stigla nakon čak šest poraza u nizu.

Tajfun nije u idealnoj situaciji, njemu je također pobjeda bila iznimno bitna, ali bio je ravnopravan samo prvih deset minuta nakon čega je nestao s parketa. Kombinacija dobre igre Zadra i loše igre domaćina dovela je do ovog ishoda.

Prva četvrtina nije davala za naslutiti da bi se susret mogao ovako razviti. Zadar je igrao u grču, nije se uspio nametnuti, a Tajfun je vanjskim šutom stigao do prednosti i imao je vodstvo 19:13.

No u drugoj četvrtini potpuno drugačija slika. Gosti predvođeni vrlo raspoloženim Glennom Coseyjem potpuno preuzimaju stvari u svoje ruke, dolaze do vodstva i stvaraju veliku prednost.

Serijom 16:1 Zadar je zaključio drugu četvrtinu i na poluvrijeme odnio 43:31, a onda je potpuno pokopao nade domaćina u trećoj dionici te je u zadnju četvrtinu ušao s ogromnih 65:42.

U završnici susreta domaćin je uspio tek malo smanjiti zaostatak, no Zadar ipak glatko slavi 82:66.

Cosey je susret završio s 25 poena (4/7 za dva, 5/7 za tri), a po 16 su dodali Filip Kraljević (6/8 za dva, 0/1 za tri, pet skokova) i Boris Barać (1/3 za dva, 4/8 za tri, po pet skokova i asistencija).

Kod domaćina Tomaž Bolčina ubacio je 12 poena (4/7) uz šest skokova.