Borna Ćorić izborio svoje prvo ATP finale, u Chennaiju ga čeka Stan Wawrinka

Branimir Korać • subota, 09.01.2016.

Tri sata bila su potrebna Borni Ćoriću da slomi otpor Aljaža Bedenea, Slovenca koji od prošle godine igra pod britanskom zastavom. Ćorić je slavio sa 7:6, 6:7, 6:3 i izborio ulazak u finale ATP turnira u Chennaiju gdje ga očekuje svježi i odmorni Stan Wawrinka koji je bez većih problema svladao Benoita Pairea...

Borna Ćorić odigrat će svoje prvo ATP finale u indijskom Chennaiju, na turniru kojeg se rado sjećaju Ivan Ljubičić i Marin Čilić koji su ga osvajali, ali i Stan Wawrinka, trostruki pobjednik i Ćorićev protivnik u finalu.

Finale će biti iznimno teško, iza Ćorića su dva teška dvoboja, a posebno iscrpljujući bio je ovaj polufinalni protiv Aljaža Bedenea u kojem je Borna bio u teškoj situaciji, ali se uspio izvući. Meč protiv Bedenea stigao je nakon vrijedne pobjede u tri seta protiv Roberta Bautiste Aguta i dok je tako Borna puno radio i imao teške mečeve, Wawrinka je bez većih problema došao do finala gdje će biti znatno svježiji i odmorniji.

Međutim, Ćorić je i protiv Bedenea pokazao iznimnu borbenost i veliku želju što mu je na kraju i donijelo pobjedu nakon tri sata igre sa 7:6, 6:7, 6:3.

Bedene je prošle godine u Chennaiju igrao finale protiv Wawrinke, htio je to ponoviti, no Ćorić mu je stao na put.

Prvi set Borna je dobio u tie-breaku sa 7:5 da bi u drugom setu Bedene uzvratio istom mjerom i otišlo se u odlučujući treći set.

Treći set donio je puno uzbuđenja, činilo se da je Ćorić u gubitnoj poziciji, no uspio se spasiti.

Imao je Bedene break prednosti, ali Ćorić je uspio poravnati na 2:2, a gem koji je prelomio meč bio je onaj kod 3:3. Tu je Borna u maratonskom gemu spasio pet break lopti, izvukao gem i nakon toga Bedene je jednostavno pao, a Ćorić ekspresno završio posao.

U pobjedu je ugradio 17 as servisa uz 69 posto ubačaja prvog servisa.