Odlični Popović nedovoljan Fuenlabradi u gostima kod Murcije

Branimir Korać • nedjelja, 10.01.2016.

Marko Popović odradio je svoju najbolju utakmicu od povratka u Španjolsku, međutim nije bilo dovoljno za pobjedu. Dobru utakmicu odigrao je i Zoran Vrkić u važnoj gostujućoj pobjedi Gipuzkoe...

U derbiju začelja Gipuzkoa je u gostima bila bolja od Estudiantesa 90:85. Nakon što Baski nisu dugo znali za pobjedu, u zadnjih pet kola upisali su tri i polako se vraćaju u igru za ostanak u ligi.

Na ovom gostovanju predvodili su ih Landry s 19 poena (8/12) i sedam skokova, Llompart s 14 poena (2/2 za tricu) i osam asistencija te Zoran Vrkić koji je ubacio 12 poena (3/4 za dva, 1/2 za tri) za 23 minute. Kod domaćina najraspoloženiji bili su Nacho Martin s 21 poenom 8/18) i pet skokova te Juan Alberto Hernangómez sa 17 poena (5/12).

Pobjedu je upisala Gran Canaria koja je ugostila Joventut i nije dopustila iznenađenje. Gosti na kraju mogu biti sretni što su izgubili "samo" 15 koševa razlike, prednost domaćina bila je i na granici od 30 poena tijekom susreta.

Alen Omič predvodio je Gran Canariju s 18 poena (7/7) i osam skokova dok je Albert Oliver dodao 14 poena (5/8) i devet asistencija. Ousmane Drame na drugoj strani imao je 15 poena (6/11), a Goran Suton za 21 minutu ubacio je devet poena (3/3 za dva, 1/3 za tri).

Do pobjede se prošetala Barcelona koja je u gostima bila bolja od Iberostara s 83:64. Na početku drugog poluvremena otpor domaćina u potpunosti je slomljen i gosti su očekivano slavili.

Tricaški raspoloženi Alex Abrines sa 17 poena i 5/5 tricom predvodio je Barcelonu kod koje je Ante Tomić za 14 minuta ostvario skroman učinak od jednog poena (0/1 za dva, 0/1 za tri) i pet skokova.

Sjajnu utakmicu odigrao je Marko Popović, ali njegov odličan učinak nije spasio Fuenlabradu u gostima kod Murcije. Domaćin je visoko slavio čime se Fuenlabrada spustila ispod 50-postotnog učinka.

Popović je za 34 minute ubacio 33 poena (2/4 za dva, 5/10 za tri, 14/14 slobodna), a Josip Sobin za 15 minuta dodao je šest poena (3/4).