Niti "d" od derbija, Budućnost pregazila Cedevitu u Domu sportova

Branimir Korać • nedjelja, 10.01.2016.

Jedan od onih dana kada malo toga polazi za rukom, dogodio se Cedeviti u najgorem trenutku. U susretu protiv Budućnosti, derbiju ABA lige i izravnom dvoboju za prvo mjesto....

Kada na poluvremenu gubite na svom parketu s 50:18 u utakmici koja se iščekivala danima i bila najavljivana kao odlučujuća u borbi za prvo mjesto, teško je reći nešto pametno i pronaći neko opravdanje. Ipak, očito su zahtjevan ritam igranja i teško gostovanje u Istanbulu u Euroligi ostavili traga i momčad je pukla kada je to bilo najmanje potrebno.

Naravno, nijedan poraz nije ugodan, ali posebno boli kada se izgubi od izravnog protivnika i to na ovakav način. Sve što je moglo krenuti krivim smjerom, jednostavno je krenulo i Cedevita je poražena na način na koji nitko nije mogao zamisliti.

Od početka je bilo jasno da momčad nije u idealnom stanju i da bi moglo završiti loše. Krive napadačke odluke, loša reakcija u obrani i nepostojeći šut kumovali su ogromnom zaostatku već nakon deset minuta igre.

Nakon što je Budućnost krenula u utakmicu s 9:2, Veljko Mršić pokušao je spriječiti potonuće, međutim nije bilo kvalitetne reakcije i nastavilo se u istom ritmu.

U osmoj minuti na semaforu je stajao 5:22, na kraju prve četvrtine 10:28, a ulazak u drugu samo je donio nastavak agonije. Tek u 16. minuti Cedevita je stigla do prvih poena iz igre u drugoj dionici, ali na semaforu je bilo već katastrofalnih 42:11.

Već tada bilo je jasno kako će gosti iz Podgorice odnijeti pobjedu i bilo je jedino pitanje s kojim rezultatom će susret završiti.

Nakon 50:18 na poluvremenu, Cedevita je za nijansu bolje odradila drugi dio, ali to joj je omogućilo da tek malo smanji zaostatak, nedovoljno za neko čudo.

Goste su do pobjede predvodili Tadija Dragićević s 23 poena (7/11) i šest skokova te Sead Šehović s 11 poena (3/7). Kod Cedevite Fran Pilepić ubacio je 14 poena (4/8), a Nemanja Gordić dodao je deset poena (4/4).