Barcelona upisala visok poraz u Moskvi, pobjeda Zvezde u Ateni

Branimir Korać • četvrtak, 14.01.2016.

U središtu pozornosti trećeg kola Eurolige bila je Moskva gdje je CSKA ugostio Barcelonu i u derbiju stigao do prilično glatke pobjede...

U najzanimljivijoj utakmici trećeg kola TOP 16 Eurolige, moskovski CSKA na svom parketu nadigrao je Barcelonu i nanio joj poraz 93:82. Potpuno zaslužena pobjeda CSKA koji je bio bolji protivnik i nije dopustio gostima da uzmu važnu pobjedu.

Iako u sastavu nisu bili Nando de Colo, Joel Freeland, Viktor Hrjapa, CSKA je sjajnim šutem za tricu stvorio prednost već u prvom dijelu da bi u trećoj četvrtini dodatno povećao prednost i već tada je bilo jasno tko će slaviti.

Kod CSKA prednjačili su Cory Higgins s 20 poena (7/12) i pet skokova te s po 16 poena (Miloš Teodosić (5/9, šest asistencija) i Andrej Voroncevič (6/8, devet skokova).

Kod gostiju Juan Carlos Navarro prije isključenja zbog dvije tehničke pogreška ubacio je 16 poena (5/7) dok je Justin Doellman dodao 14 poena (6/8). Ante Tomić nije imao svoju večer, za 17 minuta ubacio je tek tri poena (1/5 za dva) uz osam skokova.

Lokomotiv Kuban ispustio je pobjedu u gostima kod Fenerbahčea. Rusi su igrali jako dobro punih 30 minuta, ali u zadnjoj dionici su pali i Fenerbahče je to razdoblje dobio s 34:19 te slavio 85:79.

Ključne trice u posljednjoj četvrtini ubacivali su Bogdan Bogdanović i Luigi Datome, a kada je Fener preuzeo vodstvo, više ga nije ispuštao.

Bogdanović je susret završio s 18 poena (5/11) i pet asistencija, a Jan Vesely dodao je 17 poena (7/11) i sedam skokova. Kod poraženih Victor Claver spremio je 21 poen (8/14, trica 5/5) uz sedam skokova dok je Malcolm Delaney dodao 12 poena (2/9) i sedam asistencija.

Vrijednu gostujuću pobjedu upisala je Crvena zvezda u Ateni protiv Panathinaikosa. Grci nikako nisu uspjeli preuzeti kontrolu nad susretom, Zvezda je bila bolji protivnik te održavala prednost koja ju je odvela do pobjede.

Skromna večer Dimitrisa Diamantidisa pomogla je Beograđanima kao i loša šuterska večer domaćina koji su za tricu ispucali 24 lopte, a pogodili samo tri.

U pobjedničkom sastavu Maik Zirbes ubacio je 12 poena (3/6), a po 11 su dodali Branko Lazić i Vladimir Štimac. Kod domaćina James Gist ubacio je 15 poena (6/11).