Cibona u Domu Dražena Petrovića ugrabila važnu pobjedu protiv MZT-a

Branimir Korać • subota, 16.01.2016.

Cibona je stigla do važnih bodova u susretu protiv MZT-a. U Domu Dražena Petrovića ugostila je Makedonce i preokretom u drugom poluvremenu preuzela je kontrolu nad susretom i upisala pobjedu...

20. kolo ABA lige donijelo je Ciboni dvoboj protiv MZT-a i pobjedu 68:62. Tvrda utakmica s malo koševa i svako poluvrijeme jednoj momčadi. U prvom dijelu MZT je bio bolji i na odmor odnio prednost da bi Cibona odgovorila u drugom poluvremenu i došla do preokreta.

Dugo se Cibona tražila i općenito tražila rješenje protiv makedonske obrane i tek u drugom dijelu uspjela je okrenuti situaciju na svoju stranu.

MZT je odmah na početku poveo i tijekom cijelog prvog poluvremena održavao je prednost. U završnici prvog dijela gosti su imali deset poena viška i napad za dodatno povećanje prednosti, no nisu ga realizirali i Cibona je na odmor otišla s jednoznamenkastim zaostatkom 39:31.

Još sredinom treće dionice MZT je imao prednost od sedam poena, ali onda se Cibona polako počela dizati.

Serijom 9:0 Cibona se potpuno vratila u utakmicu i preuzela vodstvo, a uoči posljednje četvrtine na semaforu je stajalo 51:51.

U zadnjih deset minuta Cibona je krenula novom serijom, ovaj put 7:1 i MZT više nije imao priliku za hvatanje priključka. Cibona je do kraja susreta uspjela zadržati prednost bez da je MZT dobio ijedan posjed za poravnanje.

Cibonu su u ovom susretu predvodili James Florence s 18 poena (5/9 za dva, 2/5 za tri) i Ante Žižić s 11 poena (5/11 za dva) i 11 skokova. Kod MZT-a po 14 poena upisali su Đorđe Drenovac (7/15) i Damjan Stojanovski (5/12).