Nezadrživi Kraljević razbio Cedevitu, treći uzastopni poraz gostiju

Nikola Raič • nedjelja, 17.01.2016.

Hrvatski derbi u 20. kolu ABA lige na Višnjiku, otišao je na stranu domaćina rezultatom 81:72…

Nakon dva teška poraza protiv Budućnosti u ABA ligi, a zatim i protiv Unicaje u Euroligi, Cedevita je i na Višnjiku doživjela poraz. Zadar je sjajnim drugim dijelom došao do pobjede 81:72.

Trener Zadra Ante Nazor svjestan je teškog zadatka pred kojim se nalazi njegova momčad:“Cedevita je jak protivnik, i to što ima dva uzastopna poraza nije nam olakotna okolnost. Ako danas želimo pobijediti, moramo igrati bolje nego što možemo. Moramo biti koncentrirani, motivirani i borbeni. Moramo biti disciplinirani 40 minuta, a to nas nije krasilo u posljednje, vrijeme ne samo u porazima, nego i u pobjedama.“

Trener gostiju, Veljko Mršić, istaknuo je kako su oscilacije u njegovoj momčadi normalna stvar, s obzirom na ritam utakmica:“Zadar je uvijek nezgodno gostovanje, bez obzira dolazi li se u nekoj seriji pobjeda ili poraza. Ta je utakmica izuzetno važna za obje momčadi, njima u borbi za opstanak, a nama u borbi za vrh tablice. Normalno je da će u sezoni u kojoj se nastupa u Top 16 dolaziti do negativnih serija i sada se tu treba vidjeti kvaliteta da budemo kao ekipa, da budemo kao jedan i da čim prije završimo tu negativnu seriju.“

Na otvaranju utakmice Cedevita ne pronalazi rješenje za obranu Zadra te domaćini odlaze na prvi odmor s pet poena prednost. Posljednje tri minute prve četvrtine Cedevita je ostala bez ubačaja, a završili su ju sa samo 12 poena na kontu, od kojih je Bilan ubacio osam.

Na otvaranju druge četvrtine Zadrani ne uspijevaju pronaći put do koša pune četiri minute. Srećom po njih, gosti to nisu iskoristili za preokret. Do kraja četvrtine, Cedevita ipak uspijeva preokrenuti rezultat u svoju korist te na odmor odlazi s prednošću od sedam poena razlike. Zadrani su u drugoj četvrtini ubacili samo 11 poena. Sjajnu partiju odigrao je Kraljević koji je ubacio 14 poena, a kod Cedevite se Bilanu, koje je završio poluvrijeme s 10 poena, pridružio Pullen s devet.

Ni u drugom dijelu obrana Cedevite ne pronalazi rješenje za Kraljevića koji ne samo da drži Zadar u igri, već svoju momčad dovodi u prednost. Zadar u posljednju četvrtinu ulazi s jednim poenom prednosti, a nju otvaraju serijom 9:2. Do kraja utakmice Zadrani su otišli na velikih 10 razlike te su mirno priveli utakmicu kraju.

Kraljević je do kraja utakmice ubacio 30 poena (12/16), a odličan je bio i Cosey sa 13 poena (3/6) i pet skokova i asistencija. Pullen je kod Cedevite ubacio 23 poena (8/15).